AFAD’dan gerçeğini aratmayan coşkunluk tatbikatı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde AFAD ve itfaiye ekipleri eliyle elektrik gösteren benzeri ahzüita merkezinde cuşiş ve tahliye tatbikatı yapıldı.

2022 Kıyamet Manevra Yılı çerçevesinde Kıyamet ve Ivedi Buut Idare Başkanlığı (AFAD) tarafından ilçenin genişlik ruhlu caddesinde bulunan aynı aksata merkezinde cuşiş ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Ekipler eliyle bilinçlendirmek üzere aksata merkezinde yapılan tatbikatta, hararet esnasında nelerin yapılması gerektiği üzerine vatandaşlara vukuf verildi. Eğitim sonrası Tatvan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AFAD ekipleri kılgısal şekilde tatbikat gerçekleştirdi. Düzenlenen tatbikatta yangına müdahalenin bittabi olacağı ve tahliyelerin nasıl gerçekleşmesi gerektiği incelendi. Yapılan tatbikatta ekiplerce kontrollü yakılan çığlık bile itfaiye aracı ekiplerinin kontrolünde söndürüldü. Ekiplerin liyakatli benzeri şekilde yaptıkları tatbikat gerçeğini aratmazken, vatandaşlardan üstelik umum tabaka aldı.

Tatbikattaki amaçlarının doğruca bilinçlendirmek olduğunu dile getiren AFAD Planlama Idarehane Müdürü Enis Kara, “2022 manevra yılı olduğu üzere bugün burada AFAD yerine Tatvan Belediyesi itfaiye ekipleri ile birlikte ahzüita merkezinde cuşiş tahliye tatbikatı düzenledik. Bu tatbikattaki amacımız halkı bilinçlendirmek ve hararet esnasında alınacak  tedbirleri anlatmaktı. İnşallah bu biçim olaylarla karşılaşmayız. Iştirak sağlayıcı hep vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi. – BİTLİS

Share: