Adana’daki Teşrinievvel Apartmanı’nda taharri kurtarma çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 şiddetindeki depremde yıkılan Adana’nın Çukurova ilçesine sadık Ancak Mahallesi’ndeki 14 eğik Ekim Apartmanı’nda taharri istirdat çalışmaları halen sürüyor.

Mahdut mahallesinde bulunan ve 3 bloklu binanın bir tane bloğunun evvel depremde enkaza dönüşmesinin ardından, ailelerin yıkılan binanın başında yakınlarına ulaşılması üzere çığlık bekleyişi 6. güne girdi.

Polis ekiplerinin çevredeki hasarlı binalar nedeni ile açık asayiş önlemi aldığı mahallede aileler, bölgedeki okulda kurulan çadırlarda yakınlarına ulaşılmasını beklerken AFAD ve kontrol kurtarma ekiplerinin depresyon üstünde hisse senedi makinaları ile binada hayatını kaybeden vatandaşlara ulaşma çabası sürüyor. Apartman yıkılırken hiçbir boşluk kalmaması dolayısıyla ekipler moloz yığınları arasında cenazeleri metin tıpkısı şekilde ihata etmek üzere ciddi tıpkı savaş gerçekleştiriyor. Depremin peşi sıra mahallede hasarlı olduğu tespit edilen birçok yapı mühürlenerek methal çıkışlara kapatılırken enkazdan geriye mütezayit ve hurdaya dönen vesait ile ailelerin mütehammil bekleyişi çığlık ve üzüntü içinde sürüyor. – ADANA

Share: