Yüreğir Belediyesi yağış sonrası vatandaşın yardımına koştu

Adana’dahi hafta sonu faal olan yoğun yağmur sonrası bir nice evi su bastı. Yüreğir Belediyesi ekipleri, evlerde su tahliye çalışması yaptı, mağdur ailelere gıda ve temel ihtiyaç desteğinde bulundu.

Yüreğir Belediyesi, bünyesinde zindelik gösteren ayrımlı müdürlüklere sadık yaklaşık 100 nefis ekip ile ekstrem yağmur sonrasında oluşan olumsuzlukları girmek için çalıştı. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatı ile kurulan kriz masası, şeb süresince mevrut taleplere ekipleri yönlendirdi. Akarsu basan evlerde motopomp ile tahliye fail ekipler, tıkanan rögarlara birlikte engelleme etti.

Başta Vukuf İşleri Müdürlüğü, Günahsızlık İşleri Müdürlüğü ile Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğüne sınırlanmış çalışanlar kalkmak amacıyla birçok birim personeli, biriken balçık ve çöpleri toplayarak, cadde ve sokaklardaki olumsuzlukları giderdi, yolları açtı.

Basın Im Müdürlüğü ekiplerinin birlikte temenni ve şikayetleri aldığı çalışmalar çerçevesinde, su basan evlerde belediye çalışanları aracılığıyla saffet çalışması yapıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ise evlerini su basan ailelere halı, battaniye, hijyen paketi ve besin kolisi desteği sağladı.

Aşırı yağışlarla birlikte tamam birimlerin seferber olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Yağışlardan etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını örtmek üzere evgin bire bir şekilde akse masası kurduk. Cemi ekiplerimizle çabucacık birleştirme namına geceleyin boyunca yaşanan olumsuzluklara takkadak müdahalede bulunduk. Yağmur nedeniyle mağduriyet işlek vatandaşlarımıza eski olsun diyorum. Uray namına kamu imkanlarımızla gelişigüzel ahit yanlarındayız.” diye niteleyerek konuştu. – ADANA

Share: