Yağışlar şemsiye satıcılarına fert suyu oldu

Eskişehir’birlikte akıbet günlerde hareketli olan yağışlı çekicilik vatandaşların şemsiyelere olan talebini artırırken, şemsiye satıcıları yağışların satışlara katkısı olduğunu belirtti.

Eskişehir’dahi geçtiğimiz günlerde etkili olan tehlikeli yağış, vatandaşları inatçı etkilese birlikte şemsiye satıcılarının işine yaradı. Kentte yağmurun enerjik olması dolayısıyla şemsiye satışlarında artış gözlemlendi. Eskişehir’da muvakkat yoğunluğunun aşkın olduğu caddelerden olan İki Ilkgüz Caddesi’nde şemsiye satan Emel Murat, yağışlar dolayısıyla şemsiye satışlarında artım olduğunu söyledi.

Yağışlar dolayısıyla şemsiye stoklarını güncellediklerini kaydeden Gaye, “Yağışlar nedeniyle güncek satışlarımız arttı. Elimizdeki mallar tükendi, eskimemiş mahsulat getirttik. Yağışın bize hakeza bire bir katkısı oldu. Henüz aşkın güncek getirdik. Kötek şemsiye, belirgin şemsiye, manuel, yarı tabiatıyla, tam tabiatıyla koyulmak amacıyla tüm modellerden şemsiyeler elimizde bulunan. Siparişleri verirken meteorolojinin duyurularını dikkate alıyoruz. Yağışlara tedarikli oluyoruz. Depolarımızda şemsiyeler bulunduruyoruz. Yağışlar bitmeme ederse stoklarımızı alelacele güncelliyoruz. Yeterince yağış olmadığında şemsiyelerimizi depomuza kaldırıyoruz. Güncek fiyatları 45 teklik ile 580 liralık beyninde değişiyor. Ortalama satış fiyatı ise 135 ve 155 liralık” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: