VEDAŞ çalışanları, rüzgarın hayatiyet enerjisine dönüşünü yerinde inceledi

Vangölü Cıvıltı Tevzi A.Ş. (VEDAŞ), mühendislerinin şahsi ve mesleksel gelişimine yardım sunmak amacıyla düzenlediği ustalık gezilerini sürdürüyor.

Bitlis ve Muş müdürlüklerinde fariza özne VEDAŞ mühendisleri, rüzgarın cümbüş enerjisine asimilasyon serüvenini yerinde seyretmek için Bitlis’in Güroymak ve Tatvan ilçe sınırları içerisinde kâin 20 MW kapasiteli Miskevank Rüzgar Erke Santralini (RES) ülfet etti.

Teorik ve pratik eğitimlerle personelin bilgilerini edimsel tutmayı hedeflediklerini rapor eden VEDAŞ Müşareket Müdürü Emrullah Okuducu, “Çalışanlarımız henüz önce HES ve GES tesislerini musahabe ederek suyun ve güneşin elektriğe dönüşümünü durumunda incelediler. Bugün de RES tesisini ülfet ederek rüzgarın elektriğe dönüşmesinin aşamalarını durumunda inceleme fırsatı buldular. Dağıtımını yaptığımız elektriğin istihsal aşamalarını durumunda denemek, çalışanlarımız üzere da farklı benzeri repertuvar oldu. Ziyaretimiz sırasında bizlere zevcelik eden Santral Müdürü Buğra Akbıyık’a ve santral çalışanlarına pir eş sahipliği için teşekkürlerimi sunarım. Çalışanlarımızın mesleki ve zatî gelişimine ulama sağlayacak eğitimlerimize sonraki süreçlerde üstelik devam edeceğiz” dedi. – VAN

Share: