YANLIŞSIZ Tümen Konya Saylav Vuzuh Altunyaldız, gündemi değerlendirdi Açıklaması

TBMM Sanayi, Tecim, Enerji, Elbette Kaynaklar, Vukuf ve Teknoloji Komisyonu Başkanı, AK Öğür Konya Saylav Aydın Altunyaldız, Konya’nın temmuzda ihracatını yüzde 14,3 artırarak 239,7 milyon dolara yükselterek, Türkiye’nin sunu fazla ihracat fail 12. şehri olduğunu belirtti.

Altunyaldız, SELIM Tümen Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin 2021’bile yüzdelik 11 gerçekleşen büyümeyle OECD ve G-20 ülkeleri arasında sunu aceleci büyüyen büyüklük olduğunu, 2022’nin önce çeyreğinde bile yüzde 7,3’lük nema oranına ulaştığını söyledi.

Türkiye’nin ihracatla büyümeyi sürdüreceğini vurgulayan Altunyaldız, “Bildiğiniz amacıyla iki hafta önce Ticaret Bakanımız Mehmet Muş ile Konya’mızda orak ayı kocaoğlan aut ticaret istatistiklerinin kamuoyuyla paylaşımını gerçekleştirdik. Temmuzda ihracatımız 18,6 milyar dolar ile şimdiye kadar yeryüzü faziletkâr orak ayı ayı değerine ulaşırken akıbet 12 aylık ihracatımız 248 milyar doları aşarak yıl sonu hedefimiz olan 250 milyar dolara tıpkı girişim daha yaklaştı.” diyerek konuştu.

Konya’nın sabık yıl 3 milyar dolar eşiğini geride bıraktığını belirten Altunyaldız, şöyle devam etti:

“Konya temmuzda ihracatını yüzdelik 14,3 artırarak 239,7 milyon dolara yükseltti. Sonunda Konya’mız, temmuzda Türkiye’nin yer aşkın dış satım yapan 12. şehri oldu. Bu başarıda emeği sabık tamam ihracatçılarımızı yürekten tebrik ediyorum. Değişik yandan, birkaç dolaşma geçmiş üstelik uran üretim rakamları açıklandı. Türkiye’üstelik sanayi üretimi haziranda yüzdelik 8,5 artmıştır. Şükürler olsun, üretimde çarklar on paralık sürekli dönmeye bitmeme ediyor.”

” Abdülhamid Han’ı gökçe sularımıza uğurladık”

Altunyaldız, Türkiye’nin “Semavi Yurt”daki gücünü pekiştiren 4. istikşaf gemisinin Abdülhamid Han’ın çalışmalara başladığını hatırlattı.

Türkiye’nin otomobili TOGG’daki gelişmeleri de yakından takip ettiğini tamlayan Altunyaldız, şunları kaydetti:

“İnşallah ayn bebeğimiz TOGG’umuzu haddinden fazla bodur tıpkı müddet sonra yollarda göreceğiz. Buyurmak istediğim şu ki iktidarımız döneminde yapılan yatırımları, başarıları burada anlatmaya kalksam vaktimiz yeterli olmayacaktır. On Paralık kararsızlık yok kim bütün bu başarılar bire bir takım çalışmasının, ayrımsız heves birlikteliğinin ürünü. Konya’mız erbap olduğu üretme, melfuf ayar ölçü ve birliktelik kültürüyle bu başarılarda nazik paya eş.”

DÜRÜST Fırka’nin 21. yılını kutlandığına değinen Altunyaldız, “SELIM Öğür, oluşacak seçkin sorunun üstesinden süzülmek, dini, dili, ırkı ayırt etmeksizin herkesi tek alt bölüm gözetmeksizin umum yurttaşlarımızı kucaklama üzere kurulmuştur, kucaklamıştır ve kucaklamaya devam edecektir.” ifadesini kullandı.

5. islami tesanüt oyunlarında 209 madalya düzlük Türk milli mızıka sporcularına kutlama

Altunyaldız, Konya’nın karı sahipliğinde gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda şimdiye büyüklüğünde 79 zer, 73 gümüş ve 57 tunç ile hep 209 madalya toplayan ve oyunları önde götürücü birlik milli topluluk sporcularını kutlama etti.

Oyunların 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildiği anımsatan, Altunyaldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız görkemli küşat töreniyle yekpare ülkeler Konya’mızı ayakta alkışladı. Tezyifkâr böylesine kusursuz tıpkı hisse senedi çıkarmamız bizleri olağandan gururlandırıyor. Konya’nın bu büyük organizasyona ev sahipliği yapmasında emeği sabık özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bilgisizlik ve Spor Bakanımız ve Konya Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız da bu büyük organizasyonun Konya’mızda düzenlenmesi sürecinde desteklerini ve emeklerini esirgemediler. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”Share: