Vahap Seçer: “Balaban Benzeri İlke İmza Atıyoruz; Ata Terbiye Merkezi’ni Hayata Geçiriyoruz”

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, itfaiye teşkilatını yükseltmek amacıyla tıpkısı mebde imza atarak Dede Eğitim Merkezi’ni hayata geçireceklerini açıkladı. Seçer, “Yemeden Içmeden zat personellerimizi terbiyelemek için değil; Türkiye’nin temas bölgesinden, belediyelerimizden bize müracaat edecek olan itfaiye aracı erleri ile ilgili eğitimi orada vereceğiz” dedi.

Sazak Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin Eylül kocaoğlan 1. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Divan Toplantısı’nda; idareden gelen 25, komisyonlara devretme edilen 17 tutmak amacıyla mecmu 42 yön görüşüldü.

Gülnar orman yangınına evvel andan itibaren müdahale eden Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye aracı teşkilatını perçinlemek namına gerçekleştirdikleri yeniliklerden bahseden Komutan Seçer, “563 itfaiye aracı eri ile Sazak’e bakım ediyoruz. İtfaiye teşkilatımızı perçinlemek yerine majör aynı öge imza atıyoruz; Ata Terbiye Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Takkadak zat personellerimizi terbiye etmek üzere değil; Türkiye’nin değme bölgesinden, belediyelerimizden bize müracaat edecek olan itfaiye erleri ile ilişik eğitimi orada vereceğiz. Sonuç paye bebek akıllıca, modern aynı kasılma. Şu anda yapımı devam ediyor. İnşallah gücük aynı müddet sonraları de faaliyete sokacağız” diye konuştu.

“İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN 7 AYDIR BAKANLIKTAN ICAZET BEKLİYORUZ”

“RAUF BALYA PARKI’NA BİR ÇİVİ ÇAKMAMIZ İÇİN ORANIN TAHSİSİ GEREKİYOR”

Başkan Seçer, Anamur Gayrimeskûn ile ilgili dahi “Bizim kimsenin işini nehiy üzere ayrımsız durumumuz yok. Oraya hal açmak istiyoruz. Tahsis istedik, hatta biraz birlikte kibar olacak, ama tığ biliyoruz kim, Sazak’deki hanemize dirimlik kendisine kaydettiğimiz hal rüsumlarının muhteşem aynı kısmı, o bölgede yetişen ürünlerden geliyor. Oraya üstelik yakışır bir hal yapalım dedik, ama bu konuda de sıkıntılar yaşıyoruz” diye konuştu.

Share: