Telefon satıcısından martir ve gazi ailelerine jest

Bitlis’in Tatvan ilçesinde telefon satıcısı olarak hizmet veren İbrahim Sert, şehit ve gazi ailelerine korumak üzere telefon alımlarında ve aksesuarlarında iskonto yaptı.

Tatvan’birlikte 8 yıldır telefon satışı ile uğraşan İbrahim Yalman, martir ve gazi ailelerine destek olmak için nazik ayrımsız kampanyaya imza attı. İş adına gelen şehit ve gazi yakınlarının talebi konusunda telefon alımlarında yüzde 10, aksesuarlarda ise yüzdelik 50’ye vasıl tenzilat yapan Yalman, bu asıl indirimlerin arttırılması gerektiğini söyledi. Yalçın, “İnsanlara indirim üstüne faydamız dokunsun diyerek böyle benzeri kampanya fora etmek istedik. Müşterilerimizin de talepleri doğrultusunda bizler de martir ve gazi ailelerini düşünerek böyle balaban tıpkısı kampanyaya imza attık. Müşterilerimizin çoğu bu duruma olumlu baktı ve uzun düşüncemizi takdir etmek için değişik diyar ve ilçelerden bizleri ziyarete geldiler” diyerek konuştu.

“Şehit aileleri temas ant bizim amacıyla çokça zer”

Şehit ailelerinin çokça kızıl olduğunu dile getiren Sert, “Martir ailelerinin başımızın gözümüzün üzerinde yerlerinin olduğunu bilsinler. Sunturlu ve olumlu hoşgörüsüz dönüşler aldığımız için gayet mutluyuz. Herkese bu kök indirimleri martir, gazi ailelerine ve öğrencilere yapmasını referans ediyorum. Örneğin, geçmiş 6 sevimli camda yazan yazıyı okuyup dükkana girdi. Bizleri tebrik kartı ettiler ve bizlere ‘süfli çokça güzelce ayrımsız hatır reşit ve bizleri hala insanlar unutmamış’ diyerek teşekkürname ettiler. Telefon aldıklarında da elimizden gelen indirimi bile yaptık. Bizlere bu nev duygularını söyleyince haddinden fazla duygulandık. Güzel tıpkı duyguydu ve mutlu olduk. 15 yıllık esnaf arkadaşlarımız var onlar yapamadı amma bizler yaptık. Sunturlu tepkiler ve olumlu söylemler aldık. Bu düşünüm uzman arkadaşların ve memurların tavsiyesi üzerine ortaya çıktı. Şehit olanların kızları, çocukları var ve bizler dahi onları fikren onların gönlü olsun diyerek böyle tıpkısı kampanya yaptık. Herkesin şehit ve gazi yakınlarını düşünmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kampanyanın martir ve gazi aileleri amacıyla haddinden fazla iyice olduğunu dile getiren Söz Saygıner ünlü vatandaş da, “Bu kampanya martir ve gazi yakınları için çokça sunturlu ergin. Sorduğumda ise ‘içimden gelerek yaptım’ dedi. Domuzuna bire bir kampanya olmuş, kendilerini tebrik ediyorum. Apayrı esnafın bunu örnek almasını ve kampanyanın devamının gelmesini istiyorum” dedi.

Toplum olarak bu zümre olaylara kırılan olunduğunu belirten Turgut Hüseyni ise “Yavru amacıyla telefon arayışına çıkmıştım. 2 gündür okkalı anlamda Tatvan’bile gezmedik kayran bırakmadım. Zaman ise buradan geçince camda asık olan yazıyı okudum ve bayağı etkilendim. Arkadaşı hakeza tıpkısı kampanya düzenlediği üzere kendisini kutlama ettim hem bile telefonu aldım. Biz cemiyet adına bu zümre şeylere hassasız. Herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Martir ve gazi ailelerimiz bizim üzere siftinlik haddinden fazla önemli. Filhakika kusurlu yanları ve acıları var. Böyle siktirici şeyler ile jest ayırmak onlar amacıyla yeterlidir. Özge esnafımızdan da ufak da olsa hakeza jestleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. – BİTLİS

Share: