Şehit Asker İsmail Ünal sonuç yolculuğuna uğurlandı (2)

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Piyade Sözleşmeli Asker İsmail Ünal’ın cenazesi, memleketi Giresun’dahi toprağa verildi.

Şehit Ünal (21) üzere Güce kaza merkezinde düzenlenen törene, ailesi ve yakınlarının yanında Giresun Valisi Enver Ünlü, DÜRÜST Öğür Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Valör Vazıh ve Sabri Öztürk, AK Öğür İstanbul Mebus Hasan Turan, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun Kurnaz Toprak Komutanı Tümgeneral Selçuk Sebep, amme kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasal partilerin diyar başkanları ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Törende şehidin kardeşi Sudenaz Ünal ağabeyinin resmini taşıdı, cet Fehmi Ünal ise oğlunun askeri beresini taktı.

Oğlunun tabutuna sarılan esas Duyma Ünal, ağlamayacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Askerim, yavrum. Sen beni tek utandırmadın. Antrenör askerim benim. Sen gittin ama senin gibi niceleri var yavrum. Beni gururlandırdın, Allah dahi seni gururlandırsın. Yavrum ben seni vatana feda ettim. Bin tane, on binlerce daha var senden. Yavrum, vatan sıhhatli olsun. Sen temas devir benim içimde, kalbimdesin yavrum. Bu senin damatlığın yavrum. Sen damatlığını giydin çocuğum. ‘Hayalimin peşinde koşacağım.’ dedin, koştun yavrum. Tanrı seni Sefir Efendimize yandaki eylesin. Bize şişman bire bir kurum bıraktı. Hiç boynunuzu eğmeyin.”

Kılınan cenaze namazının peşi sıra şehit Ünal’ın naaşı, Espiye ilçesindeki Çam Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Share: