Palandöken Kayak Merkezi’nde mevsim hazırlığı devam ediyor

Palandöken Kayak Merkezi’nde sezon hazırlığı devam ediyor

ERZURUM Avrupa’nın en teferruatlı ve dik pistleri arasında düz alan Palandöken Ski Merkezi, yeni zaman hazırlıklarına devam ediyor. Kar yağışının etkisini göstermediği Palandöken’dahi kar yoğunluğu matlup seviyede olmayınca 8 Boşluk’ta başlayacak kayak sezonu ati tarihe ertelendi.

Palandöken Ski Merkezi, değişik devlet ve Türkiye’nin değişik illerinden ati turistleri izaz etmek için çevrim sayıyor. Bu sene kar yağışı geciktiği amacıyla Palandöken Ski Merkezi’nde 8 Açıklık’ta planlanan resmi küşat ati tarihe ertelendi. Hafta sonu beklenen kar yağışı ve eğreti kar sistemi desteğiyle 11-12 Fasıla tarihinde kayak sezonunun açılışı planlanıyor. Eskimemiş mevsim hazırlıklarında kayak merkezinde ki otellerde tadilatlar tamamlanırken, tatilcilerin kış aylarında vazgeçilmez adresleri ortada meydan alan Erzurum’bile evire çevire bire bir dinlence buyurmak talip yerli ve ecnebi turistler bile, makul fiyata sunturlu tıpkısı dinlence etmek için er ayırtma imkanlarından faydalanmaya başladı. Bu yıl er rezervasyonlar bile ayan bire bir artış olması birlikte turizmcileri bahtiyar ediyor.

Palandöken’üstelik ski hazırlıklarının son hemencek devam ettiğini anlatım fail otel Umumi Müdürü Ömer Beyazca, “Palandöken’e beklenen kar gelmedi. Şuanda yalnız zirvede kar var. Zirve bile kar kalınlığı 15 santim üstünde. Büyükşehir Belediyesi eğreti karlama tesislerini açtı kırıcı bire bir şekilde çalışmalar bitmeme ediyor. Otellerin olduğu mıntıka üstelik henüz yeterince kar bulunmayan. Hafta sonu kar yağışı gözüküyor, müstear kar cihazlarımızla alay malay kayak sezonunu açacağız. 8 Meyan’ta sezonu açmayı düşünüyorduk ama ötelendi gibi duruyor. 5-10 santimde olsa hatır yağmasını bekliyoruz” dedi.

Geçmiş yıllara göre bu sene er rezervasyonda gözle görünür tıpkı hareketliliğin olduğunu belirten Akça, “Özellikle bağırsak piyasa bile İstanbul, Ankara ve İzmir’den talepler fazlasıyla geliyor. Rusya ile ilişkin çalışmalarımız var, oradan bile rezervasyonlar geliyor. Bu yıl Palandöken’üstelik zaman ferah geçecek. Bilcümle hazırlıklarımız tamamlandı. 11-12 Mesafe’la beraber inşallah hep oteller kayak moduna girmiş olurlar” şeklinde konuştu.

Share: