Munzur Dağı’nın faziletkâr kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın faziletkâr kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli ortada mevcut 3463 rakımlı Munzur Dağlarının erdemli kesimlerine kar yağdı.

Erzincan site merkezinde gece aktif olana boğanak yağmur erdemli kesimlerde yağız dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının doruk noktalarını beyaza bürüdü. Faziletli kesimlerde yağan kar ile birlikte albeni sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmelere göre, zaman havza genelinde çekicilik modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, aralıklı yerel girmek amacıyla bora ve gök patırtılı bora yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar güney ve güneybatı yönlerden orta arada sırada sağlam (40-80 km/sa) ve güdük mütemadi sıkıntı şeklinde esmesi bekleniyor.

“Sağlam rüzgar uyarısı”

Sabahleyin saatlerinden itibaren kesim genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden akva ve fırtına (40-80 km/saat) yer düzlük hamleli akva sıkıntı (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden dikme ve rekiz devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: