MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ifham ve Tenvirat” toplantısı birleştirme edildi.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Uray Hars ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Topluluk İttifakı olarak yaptıklarını anlattı.

Cumhur İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen temas şeyi yaptığını tamlayan Haberal, “Cumhur İttifakı’nın hangi yaptığını biliyorsunuz. Cumhur İttifakı Türk bayrağını sunu yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Şark Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını yeryüzü yükseğe çıkartıyor.” diye konuştu.

Haberal, Cumhur İttifakı namına seçmenlerinin verdiği desteğe ziyadesiyle layık olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Tığ bu inançla ara sıra şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ ferasetsiz alındı mı? Alındı, herhangi bir yerde söylüyoruz. Mavi Yurt dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Tıpkı şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da ne işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sebebiyle yaptığımız anlaşmayla bir kıta sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri her şeyi yaptık.”

Cumhur İttifakı’nda AK Tümen ve MHP beyninde bire bir sevgili olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı güzeşte süredir Cumhur İttifakı’nda SELIM Parti ve MHP arasında yeryüzü ufak aynı külfet duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın arasında en ufak aynı takı duydunuz mu? Bilcümle ‘yürü’ dedik, cembiye gibi saplandık bütün hainlerin yüreğine. Ama Halk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Mebus Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Mutlak Bayraktar, Volkan Papağan ve Musa Siftinlik ile Şebinkarahisar Belediye Reisi Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, SELIM Tümen Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Uğur Bölük, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: