Mardinli doktor kendine özgü saç stiliyle kortlarda vuraç sallıyor

KENDINE ÖZGÜ saç stiliyle Mardinli Dr. Mustafa Keleşoğlu, lisanslı sportmen olarak çıktığı kortlarda “madalya” hedefiyle raket sallıyor.

İzmir Iye Üniversitesi Tababet Fakültesi mezunu olan ve Nusaybin Ululuk Hastanesinde biyokimya uzmanı olarak fariza yapan Keleşoğlu, huy, konuşma ve spor alanlarında üstelik icraat yapıyor.

Kovid-19 salgını dönemindeki gereksiz zamanlarında demet duyduğu teniste kendini geliştirip lisans düz Keleşoğlu, bölgesel turnuvalara katılmaya başladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Dert Dağı Alan Topu Turnuvası’nda 3 karşılaşma kazanan Keleşoğlu, kol birincisi oldu.

“Saçımı görünce ‘çok dolgunca oynuyorum’ diyerek düşünüyorlar”

Keleşoğlu, AA muhabirine, katıldığı turnuvalarda saç stili ve ağır ezgi oyun tarzıyla adlı tenisçi Dustin Brown’a benzetildiğini söyledi.

Aynı zamanda mebzul aynı tenis izleyicisi olduğunu vurgulayan Keleşoğlu, şöyle konuştu:

“Müstevli döneminde yapacak ayrımsız husus aradım. Bu kadar sevdiğim aynı sporu ‘neden yapmayayım’ dedim. Ibret alarak tenise başladım. Giderek kendimi artık geliştirip lisans çıkararak hakeza turnuvalara katılmaya başladım. Turnuvalara katıldığımda insanlar saçımı görünce ‘çokça gani oynuyorum’ diye niteleyerek düşünüyorlar. Bilahare birinci sette oyunumu görünce dağılıyorlar. Saç modelim ilgi cazip. İnşallah ahir turnuvalarda oyunumla gündeme geleceğim.”

Keleşoğlu, Veca’dahi geçen sene ilk kez katıldığı tenis turnuvasında tek galip gelemediğini fakat bu yılki turnuvada çıktığı 3 maçı de kazanmaktan mutluluk duyduğunu anlattı.

“Yorgunluk ve ruhsal gerilim atmak için tenis oynuyorum”

Teniste henüz muvaffakiyetli koyulmak üzere çok çalışacağını aktaran Keleşoğlu, şunları kaydetti:

“Alan Topu alelacayip benzeri spor, halı sahadaki kabil 14 yaşama bulmaya icap bulunmayan. Bu çok iri bir kazanım. Hassaten tıpkısı duvar bulduğunuzda kendinizle da oynayabiliyorsunuz. Hem beğenilen hem dahi vücudun seçkin tarafını çalıştırıyor. Elan evvel alan topu oynamayanalar ‘yapamam’ demesinler. Ortalama 18-24 ibret aldıklarında alan topu oynama düzeyine geleceklerdir. Banko herkes hobi olarak tenis oynamalıdır. Ego biyokimya uzmanıyım amma fırsat buldukça mesleğimizin yorgunluğunu ve stres alaşağı etmek için alan topu oynuyorum.”Share: