Mardin’de 30 ağustos Galebe Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı uğrunda planlı program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Yaya Tuğgeneral Komutanı Liva Bilgelik Yokarıbaş yoluyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam fail törende Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajı okundu.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yaya Binbaşı Erman Şans yaparken günün mazmun ve önemini tamlayan şiiri bile Borsa İstanbul Rum Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı fuaye alanında birlikte tebrikat ve akseptans törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın beraberinde 70. Mekanize Yaya Sancak Komutanı Tugay Bilgi Yokarıbaş, İl Bitirmiş Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Münevver Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin ardından 30 Ağustos Yengi Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: