Manisa’da komandoların mail dövüş gösterileri nefes kesti

Manisa’da komandoların yakın dövüş gösterileri dem kesti

MANİSA – Manisa’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamalarında eylem sergileyen komandolar hem izleyenlerin nefeslerini kesti hem bile büyük alkış aldı.

Manisa’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla tebrik töreni düzenlendi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in makamında tebrikleri kabulüyle başlayan törende ürkmek duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu. Törende mütekellim Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşına elden 1 sene kaldı. 1 yıl sonraları aynı yüzyıllık hoşnutluk eş olacak Cumhuriyetimiz bizler üzere ayrımlı benzeri hava kaynağı olacaktır. Ülkemizin beher ferdinin; bu ülkeyi bizlere vatan kılan, vatanımızı yetiştirmek için gelişigüzel nev gayreti gösteren ve üretmeyi ana garaz haline getiren kahramanlarımıza minnettarlık borcu vardır. Bu borcu bitmek için yapmamız gereken biricik şeyin çok harıldamak olduğunu unutmamalıyız. Bizimle yarışma içerisinde olan ülkeleri geçmemiz için en birkaç onlar büyüklüğünde çalışacağız ve onlardan çok üreteceğiz. Hikmet, teknoloji üreteceğiz. Bizden esbak nesillerden güç aldığımız Cumhuriyetimizin bizden sonraki nesillere fakat bu şekilde kaslı adına bırakabiliriz” dedi. Konuşmasının peşi sıra Vali Karadeniz, türkü yarışmasında birinci olan öğrenciye hediyesini verdi.

Halk oyunları gösterilerinin sergilendiği törende, Kaptan oyunuyla Atatürk’ün canlandırıldığı eylem izleyenleri duygulandırdı. Komando Er birlikleri aracılığıyla sergilenen gösterilerse hem nefesleri kesti hem üstelik izleyenlerden balaban alkış aldı. Yüzleri kamuflajlı komandolar silahlarıyla adeta dans edercesine sergilediği hareketler izleyenleri coşturdu. Komandoların andıran dövüş teknikleri konusunda sergilediği gösteri ise izleyenlerin nefeslerini kesti. Şiirlerin okunduğu, ahali oyunları gösterilerin sergilendiği tören dev Türk Bayrağı ile Atatürk posterinin geçişiyle başlayan geçiş töreni sonrası sona erdi.

Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP Manisa Milletvekili ve Kadro Başkanvekili Mutlak Özel, 1. Komando Terbiye Tugay Komutanı Tugay Sebahattin Koruyucu, Manisa İl Açıkgöz Komutanı Liva Galibiyet Tulum, Manisa İl Güvenlik Müdürü Ömer Uslusoy, siyasal parti temsilcileri, sivil sosyete kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: