Lüksemburg ve Faroe Adaları fiyaskoları sonrası Stefan Kuntz’un koltuğu sallantıda! İşte hesabına düşünülen 7 ustalık yönetmen…

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Kuntz’a güvendiklerini ve yola aylamak istediklerini söylese üstelik, Alman antrenör kredisini tüketti.

7 ADAY VAR

Stefan Kuntz’un olası ayrılığında adına gelebilecek esame beyninde deneyimli Türk maharet adamlar bulunurken, daha geçmiş bu görevi üstlenmiş olan Fatih Fehva, Şenol Ruz ve Mustafa Denizli gibi tecrübeli çalıştırıcıların adı dolay plana çıkıyor. Bu isimler dışında Sergen Dik, Aykut Kocaman, Ünal Karaman ve Samet Aybaba’nın de A Milli Mızıka maharet direktörlüğü için adı anılıyor.

Samet Aybaba

EN HADDINDEN FAZLA PIK ÇIKAN İSİM TERİM

Adı sabık adaylar beyninde henüz önceki A Milli Mızıka’dahi teknik yönetmenlik özne Fatih Anlam, 133 posta sahaya çıkarak Ay-yıldızlıların başında yer haddinden fazla maça çıkan isim oldu. Elan önceki iki kez bu göreve getirilen Şenol Ruz ise, mecmu 82 karşılaşmada görev alarak Fatih Fehva’i strateji etti. Tıpkı sair tecrübeli çalıştırıcı Mustafa Denizli birlikte, 34 karşılaşmada takımın başında kayran aldı.

Share: