KMÜ’de bakir akademik yıl başladı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 2022-2023 akademik yılı başladı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Selim, kullanılmamış akademik yılın başlaması dolayısıyla bire bir düşünce yayımladı.

Üniversitenin 11 medrese, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 6 patika yüksekokulu ile herhangi bir güzeşte devir daha de büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Dürüst, “Biz şişman bire bir aileyiz. Yeni akademik yılda cemi öğrencilerime ve hocalarıma yüksek başarılar diliyorum. Şimdiye kadar KMÜ’ bütün imkanlarını öğrencilerinin gelişimleri için seferber ettik. Eskimemiş dönemde da öğrenci odaklı eğitim bilimi-öğretim anlayışını sürdüreceğiz.” dedi.

Genç, etkili ve etkin yapısı ile KMÜ’nün yalnız Karaman’ın değil, aynı zamanda ülkemizin ve dünyanın saygın yükseköğretim kurumlarından biri haline geldiğini tabir fail Dürüst, şunları söyledi:

“Üniversitemiz bilime, kültüre, sanata ve spora verdiği değer ve özgün çalışmalarıyla geleceğin Türkiye’sinin can edileceği gençlerimizi kalifiye birer birey kendisine yetiştirmekte ve büyüyen ülkemizin gelişimine zihayat ayrımsız ulama vermektedir. Bu yıl bütün kontenjanlarımızda yüzdelik 100’lük doluluğa ulaşılmıştır. Bu birlikte bizlere KMÜ’nün sunma fazla yeğleme edilen üniversitelerden biri olduğunu göstermektedir. Mufassal ve kip bire bir sınav sürecinin ardından KMÜ ailesine katılmaya doğruluk kazanan yeni öğrencilerimizi kutlama ediyorum. Onlara ömürlerinin genişlik iyicene ve bol yıllarını içine alan üniversite yaşamlarında üstün başarılar diliyorum.”

KMÜ’nün dünyanın bildirme etkili malumat insanları listesinde ön sıralarda saha düz bir nice akademisyeninin olduğunu hatırlatan Rektör Ak, bir taraftan ilmî icraat gerçekleştirirken özge yandan da gençleri geleceğe genişlik gani şekilde hazırlayarak ülkemizin yarınlarını nesir ettiklerini kaydetti.

Selim, “Türkiye’mizin serencam dönemde yazdığı başarı hikayesine tığ de üniversite yerine koskocaman sükse öyküsüne ulama vermekte ve bunun iftiharını yaşamaktayız. Arif, kişizade, ermiş, soylu ve kahraman milletimiz üzere bugüne kadar olduğu kabil çıktı de üzerimize sakıt seçkin tip görevi balaban tıpkısı sorumlulukla yapmaya bitmeme edeceğiz. Gençlerimize, şehrimize ve vatanımıza bakım etmekten katiyen vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Share: