Kurtlar Vadisi’nin Sevilen İsmi Ebedî Uyku Etti!

Kurtlar Vadisi, Sapık Yürek, Barda, Zincirbozan, Kocan Büyüklüğünde Durum ve Aliye gibi yapımlarda alım çalım kayran İsmail İncekara, hayatını kaybetti.

“GÜNE HAKEZA BİR HABERLE KAZANMAK İÇİMİZE KIRICI DÜŞÜRDÜ”

Çığlık haberi Yengi Algöz, yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, yaptığı paylaşımda, “Kıymetli ağabeyim #ismailincekara ebedî uyku etmiş.Güne hakeza bir haberle kaplamak içimize dağ düşürdü. Başımız iyi olsun dostlar.” ifadelerine vadi verdi.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 tevellütlü yordamlı oyuncu ve seyir sanatçısı İsmail İncekara Bursa’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kanlıca ve Sakarya’da geçmiştir. Kabataş Lisesi’nde leyli olarak Ortaöğretim eğitimini tamamlamış peşi sıra İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür. Ankara Celal Konservatuvarı Faziletli Bölümü’nden mezun olmuştur. İsmail İncekara mezuniyetin peşi sıra ise İstanbul Kerem tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır.

Bugüne kadar Duvardaki Soluk, Ferişte Apartmanı, Anormal Canevi, Azad, Kurtlar Vadisi, Aliye, Bire Bir Bina Altında, Yalancısın Sen ve Kılıç Günü dizilerinin yanı sıra Avrenosun Müşterileri, Ev Alanda Gelişmemiş Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Barda, Zincirbozan, Kirpi ve Tek Meram beyaz perde filmlerinde afi almıştır.

Share: