Kocasını bıçaklayarak öldüren kadından çağ donduran sözler: Eşim, beni eksantrik erkeklere pazarlıyordu, ‘çocukları elinden alırım’ diye niteleyerek yıldırma etti

Eskişehir’üstelik güzeşte yıl Ilk Teşrin ayında iddiaya göre aralarında kalkmak istediği eşi T.Y. ile (35) ağız dalaşı dinç 3 çocuk annesi S.Y. (25), tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine eşini göğsünden bıçakladı. Komşuların ihbarı üstüne görüngü yerine 112 Ivedi Sağlık ekibi sevk edildi. Ağır Sıklet yaralanan âdem, ilk müdahalenin peşi sıra ambulansla kaldırıldığı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Olayın peşi sıra evden kaçan berbat S.Y., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına makbuz. Cinayet şüphelisi eş emniyetteki işlemlerinin arkası sıra atıf edildiği barış ukubet hâkimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca planlı soruşturmanın tamamlanmasının peşi sıra hazırlanan savca ile aynasız S.Y. karşı ‘eşi düşünülerek öldürmek’ suçundan Eskişehir 1. Pahal Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Eskişehir 1. Kısık Ceza Mahkemesinde tanıdık davanın önce duruşmasında tutuklu sanık S.Y. murafaa salonunda amade bulundu. Duruşmaya maktulün kardeşleri A.K, D.S. ve yan avukatları katıldı. Duruşma heyeti, maznun savunması ve sızlanan ifadelerini dinledi.

”ÇOCUĞUN BABASI EŞİM DEĞİLDİ”

Mahkemedeki savunmasında eşinden terk etmek istediğini ancak eşinin akseptans etmediğini, bu sebeple tartıştıklarını söyleyen sanık S.Y., “Eşimin olay tarihinde uzaklaştırması vardı. Daha öncesinde dahi beni dövüyordu, bu nedenle uzaklaştırma aldırmıştım. Olay günü bile filhakika tartıştık. Eşim eve eksantrik rical alıyordu, beni o erkeklere pazarlıyordu. Sonuç doğurduğum çocuğun bile babası doğrusu eşim değildi fakat kim olduğunu bilmiyorum. Ego bu ilişkilere kişi rızam ile girmedim. Eşim bana cebren yaptırdı, beni ‘çocukları elinden alırım’ diye niteleyerek zılgıt etti. İkiz çocuklarımdan biri kız, ‘kızını alırım, bire bir daha göstermem’ dedi.

”BOŞANMA SEBEBİYLE TARTIŞTIK”

Eşimden boşanmak istedim. İkametimizde eşim kalıyordu, ego o bölüm eşyalarımı toplamak üzere eve geldim. Ondan hasrolunmak istediğimi söyledim fakat eşim akseptans etmedi. Bunun konusunda ben evden çıkıp ailemin yanına gittim. Akşam Ezanı yine kalın kafalı geldim. Ego geldiğimde kimse yoktu. Eşim sabahleyin eve geldi, kapıyı çaldı. Anahtarı olmadığı üzere açamadı. Ego da kapıyı açtım. Eşimle boşanma sebebiyle tartıştık. Bana ‘Seni öldürürüm, çocuklarını elinden alırım’ dedi.

”APAR TOPAR PANSUMAN YAPTIRMAYA GİTTİM”

Biz bu tartışmayı yaparken komşumuz E.Y. üstelik bu olayı gördü. Eşim ağız dalaşı sırasında evden bıçağı aldı. Beni tehdit etti, komşumuz olmasaydı benim hayatım bayram konusuydu. Ben bıçağı onun elinden almaya çalışırken bıçak ona balya geldi. Onun elinden bıçağı ben aldım. Eşime bir el sol ahşa kısmından bıçak darbesi vurdum. Apar topar pansuman yaptırmaya gittim. Sonradan dahi eşime muavenet etmek amacıyla cankurtaran çağıracaktım fakat eşimi evde bulamadım” dedi.

“SANIK, ELAN ÖNCEKI BENİM TELEFONUMDAN BİRKAÇ ERKEKLE KONUŞMUŞTU”

Mahkemedeki ifadesinde sanığın, kardeşini aldatması dolayısıyla ağız dalaşı yaşadıklarını bildiğini kaydeden maktulün kardeşi A.K., “Olayın öncesinde zaten ölen kardeşimle maznun ortada sanığın kardeşimi aldatması dolayısıyla sıkça ağız dalaşı yaşandığını biliyorum. Benim telefonumdan bile sanık daha öncesinde birkaç erkekle telefonla konuşmuştu. Bu nedenle biliyorum. Ego hatta sanıkla bu nedenle sevgili yaşayıp yakınan oldum ancak ağabeyimle sorun yaşamasınlar diye şikâyetimden vazgeçmiştim. Şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.

“EVDE KENDİSİ YOKKEN BAŞKALARINI EVE ALDIĞINI, BU NEDENLE TARTIŞTIKLARINI SÖYLEMİŞTİ”

Maktulün diğer kardeşi D.S. ifadesinde, olaydan 3 hafta önce maktulle konuştuğunu ve kardeşinin hıyanet meselesi nedeniyle tartışma yaşadıklarını söylediğini belirterek, “Ben olaydan üç hafta ilk kardeşimle telefonla konuştuğumda eşiyle tartıştıklarını, sanığın yüklü olduğu çocuğun kendisinden olmadığını, evde kendisi yokken başkalarını eve aldığını, bu nedenle tartıştıklarını söylemişti. Sanıktan şikâyetçiyim” dedi.

AKIL SAĞLIĞI DURUMUNA İLİŞKİN ADLİ CINS RAPORU İSTENDİ

Duruşma heyeti sanığın, duruşmadaki ifadeleri ve daha evvel karın hastalığıyla ilişkin evraklar zımnında Adli Tıp Kurumu Dördüncü İhtisas Kuruluna irsal edilerek, yanlışlık tarihi itibariyle cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına ilişik ifade alınmasına hükmederek, alıkonulma halinin devamına değişmeyen verdi. Duruşma ati tıpkı tarihe ertelendi.

Share: