Kocaeli’de kullandığı araçla polisi sürükleyerek yaralamakla suçlanan sanığın yargılanması sürüyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, uygulama sırasında kendisini durduran polis güçleri memurunu, aracıyla andırmak üzere akım etmesi sonucu sürükleyerek yaralanmasına illet olan şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 2. Temel Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklanmadan maznun B.S. ile avukatı amade bulundu, müşteki polis memuru B.Y. ile avukatı SEBGİS ile katıldı.

Sanık B.S, görüngü haset arkadaşıyla aracıyla debi halindeyken durdurulduğunu ve kimliğinin istendiğini anlatarak, “Polis memuru bana aracın yakalaması olduğunu söyledi. Borcum vardı. Ayrımsız zamanda şeker hastasıyım, şekerim yükseldi ve panikledim.” şeklinde savunma yaptı.

O esnada polis memurunun kafasının aracının içerisinde olmadığını savunan B.S, çabucak gaza bastığını ve polis memuru B.Y’nin araca tutunduğunu iddia etti.

B.S, panikle görüngü yerinden uzaklaştığını belirterek, “Pişmanım, böyle bir şeyin yaşanmasını istemezdim. Defo diliyorum.” ifadesine yer verdi.

Müşteki avukatının sorusu üzerine sanık B.S, “Ben divan kartını kullanmadım. Bilgili camın civar kısmında değildi.” ifadesini kullandı.

Söz verilen polis güçleri memuru B.Y. ise fenomen günü uygulama yaptıklarını, telsizden 06 CHP 50 plakalı aracın site zarfında aşırı ivinti yaptığını ve cezalandırılması üzere durdurulmasının istendiğini söyledi.

Bunun üzerine makul bir şekilde aracı durdurduğunu anlatan B.Y, “Aracın sorgusunu yaparken otomobilin yakalaması olduğunu fark ettim. ‘Beyefendi aracınızın yakalaması var, bilginiz var mı?’ diye sordum. Kendisi de camın yöre kısmında mevcut meclis kartını göstererek; ‘Bilgim var, bırak gideyim.’ dedi. İşlem fora etmek için ara bulucu bağlamam gerektiğini söyledim. Bu esnada sanık kolumdan tutarak aracı debi ettirdi.” diye konuştu.

Polis Güçleri memuru B.Y, şüphelinin aracını kendisinin tutmadığını belirterek, “Sanığın beni bırakmasıyla yere düştüm, başımı yere çarptım. Meclis kartını camın uğrunda gördüm. Şikayetçiyim.” dedi.

Tanıkların ifadesini dinleyen duruşma heyeti, sanığın tutuksuz yargılanması halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Share: