İzmit’te polis güçleri memurunu sürükleyip yaralayan CHP’li bozuk başbuğ bilgili karşısına artık: Şekerim yükseldi ve panikledim

İzmit Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı’nda güzeşte yıl 14 Ekim’birlikte gidiş geliş polislerinin teftiş amacıyla durdurduğu 06 CHP 50 plakalı otomobilin sürücüsü Bülent Sadıkoğlu, bir anda gaza basıp kaçmaya çalıştı. Bu sırada polis güçleri memuru Bedir Nasip, otomobilin sarih olan sol yöre camına tutununca sürüklenerek yaralandı. Denetim noktasından kaçan sürücünün ara bulucu, 4 kilometre uzaklıkta, Vezirçiftliği Mahallesi Kafkas Sokak’ta bulundu.

POLİS MEMURUNUN KOLU KIRILDI

CHP’üstelik bire bir dönüş İl Cahillik Kolları komutan yardımcılığı işleyen Bülent Sadıkoğlu’na ilişkin olduğu belirlenen aracın, İstanbul Küçük Asya 21’inci İcra Dairesi’nden hacizli yakalamalı olduğu tayin edilip, trafik polislerince durdurulduğu; bu nedenle sürücünün kaçtığı belirtildi. Omzunda kırık olan polis memuru Bedir Yıldız, Kocaeli Celal Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

SADIKOĞLU 3 AY VAKFEDILMIŞ KALDI

Olayın arkası sıra polis güçleri ekipleri, Bülent Sadıkoğlu’nu yakalayıp gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan Sadıkoğlu, atıf edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Kocaeli Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen sorun kapsamında tahminî 3 ay mevkuf artan Sadıkoğlu, adli arama amacıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

MAHKEME DEVAM ETTİ

Olayla ilişik Kocaeli 2’nci Temel Ukubet Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine bitmeme edildi. Murafaa için tutuklanmadan maznun Bülent Sadıkoğlu, avukatlar ve şevahit salonda amade bulunurken, olayda yaralanan polis memuru Bedir Nasip ise SEGBİS ile katıldı.

“ŞEKERİM YÜKSELDİ, PANİKLEDİM”

Savunması için meze sunulan maznun Bülent Sadıkoğlu, “G. isimli arkadaşımla gelişigüzel aracımda seyir halindeyken işyar polis memuru beni durdurdu. Kimliğimi istedi, benden istediği belgeleri kendisine verdim. Polis memuru bana aracın yakalaması olduğunu söyledi. Ego da soylu erki çıkmazın içindeydim. Borcum vardı. Tıpkı zamanda şeker hastasıyım. Şekerim yükseldi ve panikledim. Rastgele molekül o an gerçekleşti. O tam polis güçleri memurunun kafası aracın içerisinde değildi. Ben çabucak gaza bastım. Polis Güçleri memuru aracılığıyla araca tutundu. Sürüklenmesi bu sebeple oldu. O panikle uzaklaştım. Pişmanım, böyle tıpkısı şeyin yaşanmasını istemezdim. Müştekiden özür diliyorum. Normalde rahat aynı yaşantım var” dedi.

“MECLİS KARTINI KULLANMADIM”

Defans sonrasında yakınan polis güçleri memurunun avukatı, maznun Sadıkoğlu’na, TBMM 26’ncı dönme CHP saylav misiniz Değilseniz bozukluk çevirici camının civar kısmında adınıza aranje meclis kartı vardı diye soru sordu.

Sadıkoğlu ise “Ben o kartı hiçbir şekilde kullanmadım. Iri, camın ön kısmında değildi. O anaç aracın ya torpidosundadır ya bile güneşliktedir” diye cevap verdi.

“ARACI EGO TUTMADIM”

Duruşmada polis memuru Bedir Baht üstelik yaşadıklarını anlattı. Fenomen sonrası tafsilatlı süren otama gördüğünü belirten Talih, şunları kaydetti: “O dönme içgüdü uygulaması yapıyorduk. Insiyak ekipleri telsizden 06 CHP 50 plakalı aracın şehir süresince katmerli atiklik yaptığını ve cezalandırılması amacıyla durdurulması gerektiğini söyledi. Bunun konusunda usulüne makul benzeri şekilde uzlaştırıcı durdurdum. Aracın sorgusunu yaparken otomobilin yakalaması olduğunu fark ettim. ‘Beyefendi aracınız yakalaması var. Bilginiz var mı’ diye sordum. Kendisi de camın dolay kısmında bulunan sedir kartını göstererek ‘Bilgim var. Bırak gideyim’ dedi. İşlem fethetmek üzere uzlaştırıcı bağlamam gerektiğini söyledim. Tabletten sanığa aracın yakalaması olduğunu ve aracı bağlamam gerektiğini gösterdiğim esnada maznun benim kolumdan tutarık ara bulucu hareket ettirdi. Uzlaştırıcı ego tutmadım. Aracın beni sürüklemesi ve sanığın beni bırakmasıyla yere düşerek başımı yere çarptım. Şikayetçiyim. Sedir kartının camın uğrunda olduğunu öz gözlerimle gördüm. Olaydan sonradan 320 dönem hikmet tedavi gördüm. 2018 yılından bu yana polis memuruyum. Daha önce buna analog ayrımsız olayla karşılaşmadım.”

MAHKEME ERTELENDİ

Sanık ve şikâyetçi savunmalarının arkası sıra iki tarafın da tanıkları dinlendi. Duruşma heyeti, sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Share: