Kızıltepe’de 8 ayda planlı eroin operasyonlarında 17 kuşkulu tutuklandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 8 ayda polisin düzenlediği eroin operasyonlarında 8 kilo 861 gram eroin, 2 kilogram 89 gram metamfetamin, 887 gram yaman, 162 eroin nitelikte komprime, 8 gerçeklik hint keneviri ele geçirildi, 17 çirkin tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün açıklamasına bakarak, kaymakamlık merkezinde elan geçmiş belirlenen mahallelerde ve mesafe sokaklarda narko-düz uygulaması gerçekleştirildi.

Dedektör köpeğin de katıldığı uygulamalarda mahalle ve sokak aralarında Uyuşturucu, Düzenlilik, TEMA ve KOM ekiplerince nahoş şahsiyet ve vesait taharri edildi, belirlenen adreslerde eş anlı arama yapıldı.

Bu sene 8 ayda yapılan çalışmalarda 204 narkotik olaya müdahale edildi, 222 şüpheli koca üzerine iş yapıldı ve 17 hayat tutuklandı.

Yapılan çalışmalarda, 8 kilo 861 gram beyaz, 2 kilogram 89 gram metamfetamin, 887 gram kötü, 162 maden nitelikte hap, 8 kök esrar otu, 7 hassas terazi ve uyuşturucu madde kullanımında mergup mütenevvi materyaller ele geçirildi.

Ayrıca ülke merkezi ve ilçelerde görev fail ehlihibre personel tarafından uyuşturucu ile savaşım üzerine vatandaşlara brifing yapıldı.

Share: