Kırklareli’nden bodur gücük

Lüleburgaz Sokollu Mehmet Vakur İlçe El Kütüphanesindeki pusula sayısı 47 bin 465’e yükseldi.

Sokollu Mehmet Ağır İlçe El Kütüphanesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kütüphaneye yılın 6 ayında 1277 yıpranmamış betik kaydının yapıldığı bildirildi.

Envantere mukayyet kitapların 11 bin 347’sinin yavru, 36 bin 118 tanesinin ise kocaman kitabı olarak kayıtlara geçtiği aktarılan açıklamada, kütüphaneye kayıtlı yetişkin uzuv sayısı 8 bin 62, çocuk örgen sayısı ise 2 bin 353 olduğu kaydedildi.

Servis sürücülerine eğitim verildi

Lüleburgaz ilçesinde meslek servisi sürücülerine yetişek düzenlendi.

Lüleburgaz Umum Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde servis sürücülerine ayrıntılar ve gençlerin yetişek ve öğretiminin emniyetli ayrımsız ortamda sürdürebilmesi amacı ile olasılı gidiş geliş kazalarının önlenmesine müteveccih bilgiler verildi.

İlçe Itimat Müdürlüğü Gidiş Geliş Kürsü Amirliğinde görevli polis güçleri memuru Mehmet Balta, eğitimde henüz geçmiş yaşanmış gidiş geliş kazalara ilgili görüntüleri paylaştı.

Sürücülere serviste bulunması müstelzim maksimum öğrenci sayısı ve mecburi donanımlardan hakkında de bilgi verildi.

Kömür yardımı

Lüleburgaz’birlikte 1650 haneye kömür yardımında bulunuldu.

Lüleburgaz Kaymakamlığı Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Alpaslan Akçakavak, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerekseme sahibi ailelere toplumsal yardım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bu yıl vakfın kömür dağıtımı için belirlediği hanelere dağıtımın tamamlandığını rapor fail Akkavak, 1 Ocak-7 Eylül 2022 tarihi beyninde üstelik 7 bin 321 kişiye toplumsal yardımda bulunduklarını kaydetti.

Akkavak, gerekseme sahiplerine yardımların bitmeme edeceğini bildirdi.

Share: