CHP’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü Trakya’da kutlandı

Trakya’de, CHP’nin kuruluşunun 99. sene dönümü zımnında törenler düzenlendi.

Edirne’da Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen programda anıta çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme eden programda mütekellim CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP’nin kurulurken yaşanan heyecanın aynısını zaman birlikte hissettiklerini söyledi.

CHP’nin Türkiye’nin ileriye gitmesi için uğraş ettiğini belirten Pekcanlı, “Ülkemizin aydınlığa çıkması için toplumun çıkarları üzere örgütlerimizle mücadeleye bitmeme edeceğiz. Özellikle kurucumuz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşları olmak için partimize mesai veren tam partililerimize şükranlarımı sunuyorum. Tıpkısı neferi olmaktan çekicilik duyduğum partimizi 99. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise CHP üyesi olmaktan muhit haysiyet ve hava duyduklarını belirterek, partinin yapı yıldönümü tebrik kartı etti.

Törene, CHP Edirne Saylav Okan Gaytancıoğlu, öğür yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Kırklareli

Kırklareli’nde dahi CHP’nin kuruluşunun 99. sene dönümü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi.

Özgürlük ve Demokratlık Meydanı’nda gerçekleştirilen törende, İl Başkanı Alaaddin Güncer, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Güncer, 99. yıl dönümünün mutlu olmasını diledi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde 9 Ilkgüz 1923 tarihinde kurulan CHP’nin iri tıpkı çınar olarak gördüklerini rapor eden Güncer, CHP’nin 99 sene önce başladığı siyasal faaliyetiyle genç cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan tümen olduğunu kaydetti.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokratlık, doğruluk, üretim ekonomisi, toplumsal şevket ve sürdürülebilirliği merkeze alan toplumsal başarı ve kamu yararını garanti altına kayran tıpkı siyaseti düz yazı edeceklerini dile getiren Güncer, törene katılanlara teşekkürname etti.

Törene, Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile partililer katıldı.

Tekirdağ

Tekirdağ’üstelik üstelik CHP’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi.

Tekirdağ Valiliği önündeki törende CHP İl Başkanı CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Hatırlı, yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan CHP’nin, ülkenin bünye mayasını oluşturan ve gailesiz Cumhuriyeti demokrasiye hazırlayan aynı parti olduğunu söyledi.

Share: