Kırklareli tutum haberi… Bulgarların aksata merkezi Kırklareli oldu

Bulgarların alışveriş merkezi Kırklareli oldu

Otobüs, otobüs geliyorlar

KIRKLARELİ – Kırklareli’nde temas hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşandı.

Kırklareli’nde seçme hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken pazarcı esnafı Bulgar vatandaşların alışverişinden kıvançlı. Gerek turlarla gerekse özlük araçları ile Kırklareli’nde mevrut Bulgar vatandaşlar, öncelikle site merkezinde dolaştıktan bilahare adresleri Çarşamba pazarı oldu. Çarşamba pazarında yemiş, göveri, balık ve çul gibi bir nice alışverişini sağladı.

Kırklareli’nde eskiye göre Bulgar yoğunluğu arttı

Pazarcı esnafı İlker Sakat eskiye göre Kırklareli’nde Bulgar vatandaşlarının imdi geldiğini belirterek, “Bulgar vatandaşları geliyorlar alışverişlerini yapıyorlar. berenarı bilcümle esnafa faydası var. Yani eskiye bakarak Bulgar yoğunluğu arttı” dedi.

Bulgar vatandaşlar esnafa müspet ulama sağlıyor

Bulgar vatandaşların Edirne ve Kırklareli’nde yoğun ahzüita yaptığını vurgulayan pazarcı esnafı Erdinç Gunel, “Bulgaristan vatandaşları ülkemizden sıkça alışveriş yapıyorlar. Bağımlı kim bu hem tekstile hem bile gıdaya yani esnafa olumlu yardım sağlıyor. Biz tabi kim tığ memnunuz henüz birlikte gelmelerini isteriz. Filhakika birlikte geliyorlar. Edirne, Kırklareli Bulgar vatandaşları yönünden çok bol. Bulgaristan’dahi yapıt fiyatları çok haddinden fazla yukarıda paraları 1’e 9 atı nişane fiyatları birlikte bağan. Türkiye’yi tercih etmelerinden ayrımsız sebebi üstelik paraları kızıl ve üstelik ürünlerin fiyatı bağan. Hep Bulgar vatandaşları Kırklareli’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Bulgar vatandaşları milli sağlık sağlıyor”

Hatır Sema İspay, Bulgar vatandaşların ülkeye milli gelir sağladığını tabir ederek, “Tıpkısı Türk vatandaşı olarak Bulgar vatandaşların milli gelir açısından gelmesinde iri fayda var” diyerek konuştu.

Öte yandan Bulgar vatandaşların Kırklareli’nde otobüs geldiklerini gözlemlendi.

Share: