Kırıkkale haberi! Bağımsız Milletvekili Özel: Mehmet Mürtefi Çelebi’ye, Evcil Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Tezkere Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Kol Başkanvekili Özgür Özel, AKP’ye katıldığını açıklanan Bağımsız İzmir Saylav Mehmet Ulu Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, domestik seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a betik yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Mutlak Hususi, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen törenlere gelmek için bugün Bursa’ya geldi. Özel, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin peşi sıra fırka müzesini gezdi. Hususi, partisinin toprak başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Hususi, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın yanında İl Başkanı İsmet Kişmiri ve kaza başkanlarının üstelik katıldığı matbuat toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN ALMAK LAZIM”

Özel, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu kadar hak ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, adalet ettiğinin çokça altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve kuvvet marifetiyle çok ince yıldır görmezden gelinen benzeri iklim pozisyonunda. Haddinden Fazla bayağı bir değerlendirme var; Bursa, resmi algı sıralamalarında beşinci sırada ama Bursa’daki bütün balaban firmalar filhakika vergilerini İstanbul’daki iri rüşvet dairesine ödüyorlar. Kurumsal vergi dairesine, eski adıyla Boğaziçi Vergi Dairesi, gündeş Büyük Kurumlar Vergi Dairesi’hangi ödüyorlar. Türkiye’nin sunu çok idrak veren ikinci ili olduğu halde, esasta resmi rakamlarda bile beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on birinci, on ikinci sıralarda yer alıyor Bursa seçkin yıl. Bu açıdan aynı öğün Bursa basını, hangi düşünüm, ne siyasal yönetimde olursa olsun bu meseleyi temel gündem fayrap etmek geçişsiz. Bursa’nın hakkını Ankara’dan almak geçişsiz. Bunun üstünde kesin ara vermek lazım. Burada, Bursa’nın aynı evladı, Bursa’nın tıpkı evladının eş adına iktidarımızda; yer başkanımızın, genel başbuğ yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu benzeri ortamda buradan Bursa’ya saraka veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size doğrulama edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“BUGÜN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 sene evvel iktidara ‘3Y ile savaşım’ diyerek geldiğini belirten Özel, “Siyasal muhataplarımız hangi konuşuyor? Aynı tanesi nüfuz olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak benzeri partinin politik umumi başkanı diyor ki ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı bire bir Türkiye’yi biz nesir ederiz’ diyor. Bunu duyunca, mazi müesses aynı siyasal partiyi evet üstelik teferruatlı süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu küçümseme, Recep Tayyip Erdoğan’a ilgilendiren. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 evvel iktidara ‘3Y ile mücadele’ diye geldi bunlar; fakirlik, yolsuzluk ve yasaklarla. Bugün geldikleri yerde yasakların daniskası var. en üst sonuncusunu sansür yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Özel, “Ne diyordu Süleyman Aristokrat? ‘Tıpkı siyasal, Sedat Peker’den 10 bin dolar algı alıyor.’ ‘Siyasal ağıt, kemiksiz söyle’ dedik, ‘Milletvekili’ dedi. Hepimiz namına başvurduk. ‘Bu zaman değil’ dedi. Çıka çıka tıpkı esbak dönme milletvekilleri, gündeş kâin MKYK’birlikte bundan sonra” diyerek konuştu.

“MADEM HAKEZA BİR KAYGI VARDI, UMUMI BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Hususi başörtüsü ile ilişkin adına, “Umumi Başbuğ’ımız, geçtiğimiz hafta, bütün bir edebiyat böylecene, kendisine ve bizlere anlamsız bir talebin gereğini yaptı. Dolaşık oturup akıllıcasına konuşalım. Bilcümle yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, yetinme önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, avlu pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz amma bizi korkutuyorlar’. ‘Hangi yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde hangi iktidardaydı ne de onların söylediği dönemde o şeyleri fail tümen değildir. Ama CHP, ayrımsız yük üstlendi. Mademki böyle bir sorun vardı, Genel Başkanı’mız dedi ki ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu arkadaşlar, döndüler dediler kim ‘Anayasa’bile filhakika güvence var. Hastalık yasa olsun?’ Meğerse Kanunuesasi’mızda ‘Basın hürdür, sıkı denetim edilemez’ yazıyor. Zer matbuat mensupları, ego sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonradan konuşuruz abat bayındır ama Türkiye’dahi matbuat bağımsız milletvekili mü? Sansür edilemiyor mu? Gitmek kim Kanunuesasi’de ara sıra şeylerin yazması, kanuncu güvenceye, yani uygulamaya müteveccih kanuna bariyer değil. ‘Amma efendim kanun olamaz, ego oraya fikir vermem’ ‘Illet?’ ‘CHP önermiş.’ Zira Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’de, Konya’dahi, Edirne’da, Antalya’bile, Urfa’de ayrımsız endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diye niteleyerek ‘Gel Esas yapalım, ama içine olmadık şeyler bile tıkıştıralım’… Bugüne kadarki hesap bu. Çok net söylüyoruz; aynı fırsatçılığa, ayrımsız şeytanlığa ayakkabı bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Müstakil Hususi, ” Etlik Kent Hastanesi’ni açmış, 6 bin rahatsız hastaneye yığılmış. Diyor ki ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diye planladık’ diyor. Hasta var, yeterince kimse namevcut. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler üzerine ‘Kalsın’ dediler. Bu kere oraya yollayacakları esenlik çalışanlarını yollayamadılar. Personel bulunmayan. Yarısını yolluyorlar, kanser hastaları bakılamıyor. Bursa Şehir Hastanesi, kent hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Hastalık? Dört lime hastane kapattılar. Deminden diyor ya ‘Hiçbir sayrılarevi kapatmayacağız’ diye niteleyerek Keyif Bakanı. Bursa Şehir Hastanesi için doğumevini kapadılar mı? Bala hastanesini kapadılar mı? Cesamet hastanesini kapadılar mı? Ahşa hastanesini kapadılar mı? Hepsi gitti. Nereye? Şehrin yer dışına” diyerek konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, YEREL SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A MEKTUP YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Özel, Mutlak İzmir Mebus Mehmet Yüce Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik de şunları söyledi:

“İzmir Mebus Mehmet Mehabetli Çelebi, bugün AKP’ye katıldığını açıkladı, car etti. Hatırlayın; bu Mehmet Mürtefi tıpkısı tümen değiştirince basın mensubu bana soru sormuştu. Ben da demiştim kim ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde reaksiyon gösterdiler, ‘Hangi saray operasyonu’ diye. Nereye geldik günün sonunda? Şike sana saray operasyonu. Çokça dağ. 3 aydır RTÜK’te bir üyelik gereksiz. Mebus sayısına göre dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara göre o unsur İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e yazı yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada balkon arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle balıketi bir madde bulup üstelik partiye kazandırabilir miyim, bire bir RTÜK üyesi için’. O hesabın, o pazarlığının adı, zaman Mehmet Uca Çelebi reşit ihvan. Erte yazıyı üdeba RTÜK üyeliğine, harcama. Tıpkı RTÜK üyeliği için, alay malay uğraş ettiği, fariza yaptığı, kumpaslarla cezaevi yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Uca Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, yerli seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a kitap yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: