Ardahan politika: MHP’li Kaşıkçı: “Cilt ve Benzin Kurumu Ardahan’da koca noktası kurmalı”

MHP Hatay Saylav Lütfi Kaşıkçı, Et ve Benzen Kurumunun Ardahan’dahi ayrımsız bey noktası kurmasını istedi.

Kaşıkçı, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli’nin talimatıyla Ardahan’ın köylerine musahabe gerçekleştirdiklerini, vatandaşlarla tıpkısı araya gelerek talepleri dinlediklerini söyledi.

Ardahan’ın hayvancılıkta balaban şehirlerden birisi olduğunu belirten Kaşıkçı, şehrin tarımda da muhteşem gerçek olması noktasında, bire bir potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Ardahan’daki kül ekincilik arazilerinin toplulaştırma ile ilişik sorunlarının tıpkısı dakika geçmiş çözülmesi gerektiğinin altını çizen Kaşıkçı, vatandaşın taleplerine ilgilendiren şu ifadeleri kullandı:

“Ardahan’bile besicilik fail vatandaşlarımızın, binbir zahmetle yetiştirmiş oldukları hayvanlarını, devletimizin eke aynı kurumu olan Et ve Benzen Kurumu (ESK) vasıtasıyla kıymak istediklerini afişe etmek isterim. Ten ve Süt Kurumunun Ardahan’bile benzeri tıknaz komutan noktası kurması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın henüz uyguna rüşvet ve mısır alması için Yerey Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ardahan’da devreye girmesi gerekiyor. ESK ve TMO’nun Ardahan’da devreye girmesiyle birlikte, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, daha uygun fiyata ağızotu alacaklar, aracıları aradan çekerek, hayvanlarını direkt Et ve Benzin Kurumuna satmış olacaklar.”

Share: