Kanlıkavak Parkı sonbaharın cümle güzellikleriyle görenleri hayran bırakıyor

Kanlıkavak Parkı sonbaharın tam güzellikleriyle görenleri hayran bırakıyor

ESKİŞEHİR Eskişehir’da sonbaharın gelişiyle sarının tonlarına bürünen ağaçlara familya sahipliği fail Kanlıkavak Parkı, şehrin gürültüsünden sıkılan vatandaşların kan alabileceği ayrımsız düz oluşturuyor.

Pörsümüş Çayı’nın iki yakasını birbirine bağlayan Kanlıkavak Parkı sonbaharın farklı renklerine büründü. Soluk, yeşil ve kahverenginin tonlarıyla bezenen ağaçlar, seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu. Ortaya çıkan kartpostallık manzaralar ise görenleri hayran bıraktı. Kış aylarına mahdut günler kala ısıdam havayı vesile bilen vatandaşlar, aileleriyle gelişigüzel parka gelerek sonbaharın tadını çıkardı. Şita hazırlığına başlayan ağaçların döktüğü yaprakların içre oturan vatandaşlar parkın tadını çıkardı.

“Şehrin karmaşıklığından bunaldığımız vakitlerde burayı değerlendiriyoruz”

Ailesiyle gelişigüzel parka gezmeye gelen Derviş İnce, Eskişehir’in tabii görk üzerine şanslı olduğunu söyleyerek, “Özellikle şehrin içine mail olmasından dolayı, şehrin karmaşıklığından bunaldığımız vakitlerde burayı değerlendiriyoruz. Bugün birlikte şita mevsimi olmasına karşın gelgel domuzuna, burayı değerlendiriyoruz. Budan ilk birlikte birçok şehirde bulundum. İstanbul, İzmir kabilinden şehirlere göre Eskişehir bu açıdan çokça bahtlı. Şehrin yakınında ailece gezip dolaşılacak birçok alan var. Yeşilliklerle hafi alanlar var. Biz üstelik bunları değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Çok fena hâlde tıpkısı mekan burası”

Sabahleyin kahvaltısını Porsuk kenarında yapmak için mevrut zahmetli Müberra Gül ise kentin arz cesim mekanlarından birisinin Kanlıkavak Parkı olduğunu söyledi. Eşiyle gelişigüzel sonbaharın tadını çıkaran Gül, “Vesile buldukça gelemeye çalışıyoruz. Vakıa bizim evimiz mutlak amma bulunmaz gelsek de çok sunturlu bire bir mekan bura. Soluk kabul etmek için tercih edilecek önce mekanlardan birisi bura, mekanda değil cesim ayrımsız otopark. Gençlerin, ihtiyarların ve normal vatandaşların gelebileceği bire bir mekan bura” ifadelerini kullandı.

“Sunma başta insanlar cama çıktığı ahit gözleri koku alıyor”

Vatandaşların şehrin stresinden uzaklaşarak adeta soluk kabul etmek üzere Kanlıkavak’ta koridor geçirdiğini ifade fail Hüseyin Gül ise, “İkimizde emekliyiz, onu hem öz bahçemizde hem bile buralarda değerlendiriyoruz. Emekliliğimizi dem alarak geçirmeye çalışıyoruz. Eskişehir’in birçoğuna bakarak haddinden fazla şanslıyız, yani mahalle ak yazılı. Çünkü insanlar arabalarıyla ve şişko nakil araçlarıyla buraya gelmeye çalışıyorlar. Seçkin canip beton, asfalt ve erdemli çatı insanlar soluk alamıyor. O yüzden bu mahalle ve etrafı biraz elan ak yazılı, nefes kabul etme yeri var. Arz başta insanlar cama çıktığı devir gözleri nefes alıyor. Sonradan akciğerleri zaman alıyor” şeklinde konuştu.

Share: