Iğdır haberi | Ahmet Aslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini ülfet etti

– Ahmet Aslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini görüşme etti

IĞDIR – 65. Hükümet Iblağ, Denizcilik ve Danışma Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini görüşme etti.

65. Hükümet Eriştirme, Denizcilik ve Enformasyon Bakanı ve Kars Mebus Ahmet Aslan, DOĞRU Parti Iğdır İl Başkanı Mehabetli Kemal Ayaz, Tarz İlçe Başkanı Güven Demirel, Kadın Kolları Başkanı Nurgül Zaman ve beraberindeki yıldız bilimi, Iğdır Azerbaycan Evini mülakat etti. Iğdır Azerbaycan Hars Evi’nde gerçekleşen ziyarette, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkomutan Ünsal ve cemiyet üyeleri ile dostça etti. 65. Hükümet Iblağ, Denizcilik ve Danışma Bakanı Ahmet Aslan, Kars, Iğdır, Nahçıvan Demiryolu projesinin güncelliğini koruduğunu, açılacak olan Zengozor koridoru ile bölgenin durumunun değişeceğini vurguladı. Arslan, Türkiye ile Azerbaycan’ın bütünleştiğini seçme alanda işbirliğinin artarak devam ettiğini, dünya kamuoyunda birlikte bu kardeşliğin pekiştiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Kınama Erdoğan ve İlham Aliyev haddinden fazla dolgunca anlaşıyorlar. Seçkin alanda birbirlerine bindi oluyorlar. Bunu gösteriyorlar. Devam ettiriyorlar bunun mutluluğunu memnuniyetimizi herhangi bir alanda gösteriyoruz. Bu el birliği en üst seviyelerdedir. Kardeşliğimizi pekiştirecek çok molekül yaptık. Uluslararası platformlar birlikte hangi büyüklük yoksa onu olta kıymetiharbiye duruma geldik. Kardeşliğimizin göstergesi kendisine Karabağ bile Şuşa üstelik işgal sonuç buldu. Azerbaycanlı kardeşlerimiz katışıksız yurtlarına döndüler. Bizim sizin derneğinizden beklentimiz bu olanları Karabağ’da yaşananları yıpranmamış yetişen gençlere anlatmanızdır. Bunu gençlere anlatırsanız fariza ödeme edilmiş evet. Bu bölgede kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara alın bağlanak olmalıyız” dedi.

Derneğin kuruluş amacı ve toplum örgütü çalışmaları üzerine hikmet veren ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkumandan Ünsal’bile, “Azerbaycan’ın Ermenistan ile süren 44 günlük savaşta Sayın Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan’a verdikleri destek bizi memnun etmiştir. Azerbaycan Türkleri yerine bu desteği unutmayacağız. Bugün Türkiye’nin desteği ile yiğit Azerbaycan ordusu Karabağ’ı Ermenilerden temizlemiştir. Bundan ekolojik ortam bile Türk devletine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep kınama Erdoğan’a teşekkürname ediyoruz” dedi.

Yapılan ülfet böylecene Serdar Ünsal yazdığı Ermeni mezalimini anlatan ‘Yüreğim İrevan’bile kaldı’ ve ‘Soykırım’ kitaplarını Arslan’a bağış etti.

Share: