İBB’nin cenaze aracıyla uyuşturucu sevkiyatına MHP lideri Bahçeli’den aksülamel geldi

MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli, partisinin takım toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, CHP’nin başörtüsü teklifinden İBB’ye ilgilendiren cenaze aracında mızrap yakalanmasına kadar birçok konuda konuştu.

“OYSAKI ÇOKÇA ÇALIŞIYORLARMIŞ”

Bahçeli, Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolunda İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracında 144 kilogram esrar yakalanmasına tepki gösterdi. Olayla ilişik 3 birey tutuklanırken MHP lideri, “İBB’ye ilgili tıpkısı cenaze aktarım aracında uyuşturucu yakalanmıştır. Oysaki İBB haddinden fazla çalışıyormuş. Bunlara kalsa kaçakçılık yasal, arakçılık kolay, çapul amiyane. Inme ittifakı aha budur. CHP’nin köken yüzü suçtur. Zilletin çulu Türkiye’nin başına geçirilmek maksut anormal gömleğidir. Ülkemizin saylav sisteme dönmesi bahis konusu değildir. Topluluk İttifakı zalime aman vermeyen, teröriste vesile vermeyen, muhteşem tıpkı kavim iradesidir.” ifadelerini kullandı.

“AYNI TAS AYNI SICAK”

CHP’nin kanun teklifi için birlikte açıklamalarda bulunan Bahçeli, “CHP Umumi Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor. Bağdaşmak üzere küslüğün olması gerekmiyor mu? Olur bu küslük nerededir ve bu küsenler nerededir? Bu küsler nereye saklanmıştır. Türkiye barış ve huzurun ülkesidir. Türkiye ilgisiz değildir. Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum namertliğin izini süreceğine. Ne yapsak manasız. Aynı kulağından girip diğerinden çıkıyor. Tıpkı tas aynı hamam. Kılıçdaroğlu’nun yolu posta değildir. Başörtüsü meselesi çözülmüştür, Mağduriyetler dönemi kapanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun derdi, hevesi başkadır. CHP’nin verdiği kanun teklifi samimiyetsizdir.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Türkiye’nin sevgili alanlarına ciddiyetle bükünmek evvela politika müessesinin başlıca sorumluluğudur. Toplumsal yaraların sarıldığı, kronik sorunların çözüme kavuşturulduğu Türkiye’ye yansımak hepimizin gayesidir. Bize bakarak uzlaşmanın adresi TBMM’dir. Bizim üstesinden gelemeyeceğimiz tek dava yoktur. Mesafe yüreklerin şişko vuruş vaktidir. Alevi İslam inancına topluluk kardeşlerimizin doğruca ve meşru talepleri vardır. Alevi İslam inancına cemaat kardeşlerimiz bizim canımızdır. Hangi ayrımız ne gayrımız vardır. Cami ne kadar bizimse, cemevi üstelik o kadar bizimdir.

“CEMEVİ GERÇEĞİ AKSEPTANS EDİLMELİ”

Kerbela eş sızımız, Hz. Ulu manevi büyüğümüz, Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin ilkin almak için ehlibeytin muhterem isimleri kederli gönlümüzün martir abideleridir. Geçmişteki olaylara saplanarak yarınlarımızı heba edemeyiz. Alevi kardeşlerimizin hayatında düz eden cemevi gerçeği kabul edilmelidir. Cemevi inanç ve hars hayatımızın vazgeçilmez gerçeğidir. MHP’nin dayandığı Türk milliyetçiliği düşüncesi hiçbir ahit ayrımcı olmamıştır. Bizim gönlümüzde herkese meydan var. Asırlar süresince oluşan kaynaşma kültürümüz ülkemizi küresel vahim tahsis etmek yolunun rehberidir. Ati ay-kemiksiz bayrağın altındadır. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa mankafa dönem türlü değildir. Alevilik ayrıksı inanç alanlarında olduğu kadar siyasi istismar ve getirim alanı olmaktan çıkarılmalı. Bu konuyu inancın dışında bambaşka mecralara çekmece, politik tıpkısı akım haline getirme çalışmalarına onur edilmemelidir.

KÜRESEL ENERJİ KRİZİ

ABD ve Avrupa ülkelerinin getiri artırımı, IMF’in repo kaygısı, besin ve enerjideki darboğaz boğunuk sürece işarettir. KuzeyAkım-1 ile KuzeyAkım-2’da meydana gelen sızıntılar erke alanında anarşi ve kutuplaşmaya yıpranmamış ebat katmıştır. Zaman toptan ölçekte enerji tüketiminin 3’te 2’si yer yağı ve doğalgaza dayanmaktadır. Emniyetli konveksiyon önemli hedeflerden birisi haline gelmiştir. Ukrayna, Polonya ve Baltık Denizi’ndeki tehditleri hücre aldığımızda TANAP, TürkAkım arz tehlikesiz hatlara dönüşmüştür. Libya ile imzalanan hidrokarbon anlaşması Batı’yı tasalı etmiştir. TürkAkımı’nın erek alındığına yönelik iddialar de bir tehdittir. İki ülkenin bile sağduyu bir çizgiye gelmesi mıntıka ve dünya barışı namına mükellefiyettir.

Avrupa bu kış bittabi ısınacaklarını, zahir aydınlanacaklarını düşünmektedir. Türkiye’nin böyle ayrımsız sorunu yoktur. Zillet ittifakı zayıf gürültü yapsa dahi ülkemiz kilit tıpkı aktördür. Zül partilerinin Türkiye’nin büyüklüğünü anlayacak hangi basiretleri, hangi ufukları vardır. Türkiye’nin Putin’e tasdik olduğunu istikbal süren İP başkanının kafası bu işleri almaz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta yan tutan, Türkiye’yi cepheye sürmeye müteharrik inme ittifakının iradesiz politikalara dengesiz düştüğü açıktır. Türkiye savaşın değil, barışın tarafıdır. Çevremizde barış kuşağının tesisi amacımızdır. Rusya ile Ukrayna beyninde süregelen kanlı savaşın İstanbul’de kurulacak istişare masasında çözüme ulaşması gerçekleşecektir.

“KILIÇDAROĞLU, ABD’YE İCAZET ALMAYA GİTTİ”

ÇAKER Başkanı’nın Armageddon açıklamasının peşi sıra, Ukrayna Azamet Başkanı’nın Putin’in çekirdeksel saldırıya hazırlandığını duyurmuştur. İnsanlık böyle tıpkısı vahşeti kaldıramayacaktır. Kılıçdaroğlu’nun apar topar MEMLUK’ye girmesi densizliktir, akılsızlıktır, düşüncesizliktir.

Kılıçdaroğlu teknolojik ve bilimsel gelişmeler amacıyla ne söyleyecek, neyi duyacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu bırak bu işleri. Sistem biliyor ki KUL, Cumhurbaşkanı adaylığı amacıyla icazetname almaya, encam adayın ismini öğrenmeye gittin. Sayın Kılıçdaroğlu KÖLE’ye belen putrel seni 1 dolara ele verir. CHP Umumi Başkanı’nın KUL’ye el açması, aman dilemesi acizliktir, yetersizliktir, milletine çıplak dönmektir.”

Share: