Elektrikli scooter sürerken yaşadığı kaza sonucu hayatını kaybeden müzisyenle ilişik kalpgâh yakan tafsilat! Kanseri yendikten sonraları atama bekliyormuş

Geri Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı’nda aynı makine, Ersin Lastikçi’nin kullandığı elektrikli scootera arkadan çarptı. Kazayı gören vatandaşlar durumu afiyet ve polis ekiplerine bildirdi. Fenomen yerine mevrut afiyet ekipleri, Lastikçi’nin öldüğünü belirleme etti.

GERİYE GİTARI KALDI

Bu arada Lastikçi’nin kazadan önce sırtında somurtkan olan gitarı bu kez cesedinin üzerine kondu. Bu durumu gören yoldan geçen vatandaşlar duygun anlar yaşadı. Polislerin olay yerindeki incelemelerinin peşi sıra cenaze otopsi geçmek amacıyla Adana Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı. Araba sürücüsü ise gözaltına makbuz.

“KANSERİ YENDİ”

Lastikçi’nin eniştesi cisim terbiye öğretmeni Ersin Aydınalp, kayınının 2 yıl önce yakalandığı ak kan kanserini çokça nazik mücadeleyle yendiğini belirterek, “Kayınım benim kabilinden beden terbiye öğretmeni fakat atanamadı. Kansere yakalandı yendi. Bu nedenle defo grubundan tayin bekliyordu. Antrparantez idmansız olarak müzisyenlik yapıyor. Dün de gine sanırım arkadaşlarıyla saz yapmaya giderken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti” dedi.

“BİLİNÇLENMEMİZ LAZIM”

Aydınalp, güdücü öğretmenliği da yaptığını belirterek, elektrikli scooter üstüne hem sürücülere hem dahi yetkililere seslenerek, “farklı yıl olmadı komşum scooter kullanırken öldü. Bugün ise kayınım öldü. Buna nasıl bire bir çözüm bulunmalı. Hem sair şalter sürücüleri hem birlikte scooter kullanıcıları elan hassas olmalılar. Bu konuda bilinçlenmemiz lazım” diye konuştu.

Share: