İBB’nin cenaze aracıyla eroin sevkiyatına 3 tutuklama

İBB’nin cenaze aracıyla mızrap sevkiyatına 3 tevkif

Adana’dahi İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram yaman taşırken yakalanan 2 çirkin ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 keleş tutuklandı

Cenaze uzlaştırıcı sürücülerinden birinin 80 bin liralık borcu olduğu için bu işe girdiğini, parayı başlangıçta aldığını, tütün nakil işini birlikte belediyede çalışan bambaşka bire bir sürücünün söylediği öne sürüldü

ADANA – Adana’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram yaman taşırken yakalanan 2 kuşkulu ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 zanlı tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla uğraş çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolu İncirlik Park alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar taşırken yakalanan Bünyamin S. ve yanındaki Ersin E.’yi ile Diyarbakır’birlikte esrarı veren H.K. isimli insan ifadelerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. H.K. Diyarbakır’bile sair zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gümrük kolcusu hazar ceza hakimliği marifetiyle tutuklandı. Zanlıların bile ifadeleri ortaya çıktı.

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin lira maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze aktarım açacak şoförlüğü yaptığını söylediği, yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çoban olan N. B.’nin namına “Şayet Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan esrar gelecek ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz devir beni aleniyet istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin iki evli olduğunu ve bankaya tahminî 80 bin lira borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin metal transfer işini Bünyamin’e anlattım. O üstelik borcumu kapatayım aynı kereliğini bu işi yapalım dedi. 8 Ekim’üstelik İstanbul’un belli başlı bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 üzere İstanbul’dan depar yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Elan önceki İBB’bile güdücü olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a biz geliyoruz dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonraları 9 Ekim’birlikte Diyarbakır’de serencam cenazeyi verdik. Daha sonra telefonla ulaştığım kendisini Davut olarak tanıtan dirilik ile buluştuk. Davut, bize malın keyif olduğunu, 85 kilo olduğunu İstanbul’a götürdüğümüz bile ise 100 bin teklik efektif vereceğini söyledi. Telefonumda gelen konuma gittim. Şehir içerisinde siteye girer girmez esen tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin lira olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan tezelden ayrıldık. Biz Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan gösterge yayılmaya başladı tığ üstelik bu çuval ve poşetteki esrarı aracın arka denge bölümüne aldık. Yolumuza bitmeme ettik o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan çevre paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını da ego aldım” dedi.

Share: