Hekimlerden Ttb Hat Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kalıp Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi zırh kullanıldığı yönündeki açıklaması üzerine ivedili çağrı ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde benzeri araya mevrut 15 hekim odasının temsilcileri, TTB Merkez Konseyi’ne incizap çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kargaşa, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Otacı Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Ulusalcı Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Gestalt Konseyi istifaya çağırma edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA BILE GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR MISIL DAHA İLAN EDİYORUZ”

Ortak açıklamayı Aksaray Otacı Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Bulunan Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği makro Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı bed bühtan ve karalamalara karşı tavır alabilmek için ivedili çağrısıyla Aksaray’da benzeri araya mevrut Rum tabip odaları başbuğ ve temsilcileri olarak; Türk Tabipleri Birliği Forma Konseyi’nin derhal ricat etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden her Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Şekil Konseyi’ni tüm bildirişim araçlarını kullanarak istifa etmeye nida etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu tiksindiren fenomen zımnında acilen alışılmadık umumi asamble yarmak için toplantı kararı almasını, eksiksiz hekimlerimizin odalarına ehil çıkarak hem ülkemiz konusunda hem de tekmil hekimler üstüne oynanan bu yapışkan oyunları bertaraf etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sözde savunucusu’ gibi ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla numara geçmelerini, ülkemiz üstünde dış güçlerle halk ele vererek oynanan gelişigüzel soy kirli oyunu gördüğümüzü; hekimlik mesleğini eli kanlı yildiri örgütü ile adeta alay malay getirme emellerine asla cevaz vermeyeceğimizin bilinmesini bir öğün henüz ilan ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN EL ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA DEVAM EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu üslup, celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin el rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada yabansı güruh çağrısına katılan cemi otacı odaları kendisine bu hususlarda mutabık olduğumuzu bütün Türk hekimlerine ve eren milletimize bildirme ederiz.”

Share: