Hakim karşısına sâdır FETÖ şüphelilerinden 2’si tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih, Eskişehir merkezli 7 ilde planlı operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye gönderme edilen 22 şüpheliden 2’si tutuklandı, 3’ü adli taharri amacıyla sülale hapsi cezası aldı, 17’si da adli arama şartı ve yurtdışına çıkış yasağı kararıyla erkin bırakıldı.

Eskişehir İl Inanma Müdürlüğü Terörle Uğraş, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım ile Siber Suçlarla Uğraş birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri kapalı yapılanmasına müteveccih işler düzenlendi. Örgütün aktüel ve mali yapılanmasının afişe edilmesi için gerçekleştirilen Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun devamı olarak planlı cerrahi müdahale çerçevesinde Eskişehir merkezli kendisine; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da belirleme edilen 23 adrese dominant düzenlendi. Kimlikleri tayin edilen 23 şüphelinin yakalanmasına yönelik planlı operasyonlarda 22 kaka yakalandı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 22 FETÖ şüphelisi, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi. Bilgili karşısına sâdır şüphelilerden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Özge şüphelilerden 3’üne adli taharri şartı ve sülale hapsi cezası verilirken, 17 kaba adli kontrol şartı ve yurtdışına sorti yasağı kararıyla erkin bırakıldı. – ESKİŞEHİR

Share: