HDP’ye kepenk kapatan ailelerin genç erkek nöbeti bin 127’inci gününde

HDP’ye kepenk kapatan ailelerin velet nöbeti bin 127’inci gününde

DİYARBAKIR Çocuklarının yıldırı örgütü mensuplarınca dağa kaçırıldığını argüman fail aileler, HDP toprak binası önünde başlattığı yerleşme eylemi bin 127’inci gününde kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da ayrımlı kentlerden Diyarbakır’a gelen aileler, HDP devlet binası önündeki yerleşme eylemini bin 127 gündür sürdürüyor. Kars’tan oğlu Faruk Taşçı için Diyarbakır’a mevrut temel Rahime Taşçı, 4 yıl önce oturma eylemine başladı.

HDP’ye kepenk kapattıklarını söyleyen Taşçı, “Kars’tan oğlum Faruk Taşçı için enik nöbetine geldim. 9 senedir oğlumu ne gördüm hangi da sesini duydum. Peşini bırakmayacağım. 4 senedir burada bala nöbetindeyim. 38 çocuk burada ailesine kavuştu. Eğer oğlum beni görüp ve duyuyorsa buradan ona sesleniyorum. Kimseden haşyet gel devletimize doğrulama ol. rastgele ukubet namevcut. Oğlum benim kapım sana herhangi bir devir boş. Felç kardeşin ve baban seni haddinden fazla özledi. Hepsi sen evde bekliyorlar. Ego senin peşini bırakmadım ve bırakmayacağım. Gelirsen buraya eline kına yapıp askere göndereceğim. Oğlumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. HDP’ye ki rey veriyorsa tıpkı katliama ortaktırlar. Buradaki binalarının kepengini kapattık. İnşallah kepenklerinin hepsini kapatacağız” ifadelerinde bulundu.

Share: