Gelişigüzel sabahleyin sokak sokak gezip sokak hayvanları için yemleme bırakıyor

Gelişigüzel sabahleyin çıkmaz sokak gezip çıkmaz hayvanları üzere yemleme bırakıyor

YOZGAT Yozgat’ta hareketli Sonya Kuluman, mânialı, tutkun ve çorlu çıkmaz hayvanlarına evinin bahçesini açtı. Kuluman, hem hayvanları besliyor, iyileştiriyor hem bile birey dostlarına evlerinin kapılarını açarak bakir sahipler arıyor.

Sorgun ilçesinde dallı güllü Sonya Kuluman, çıkmaz hayvanlarına korumak, onların kemirmek, akarsu, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını eğlemek için 2005 yılından itibaren evinin kapılarını onlarca çıkmaz hayvanına açtı. İlçede çeşitli nedenlerle yaralanan, hastalanan hayvanları otama ettirip iyileşmesini sağlayıcı Kuluman, bahçesinde baktığı hayvanların dışında değme dönme düzenli kendisine ayrıksı sokak hayvanlarının dahi beslenmesini yapıyor. Hele soğuk şita günlerinde sokak hayvanlarının yemek ve akarsu ihtiyacını karşılayan Kuluman, vatandaşlardan hem bindi bekliyor hem de hayvanların sahiplendirilmesini istiyor.

Çıkmaz hayvanlarının gönüllü adına bakımını ve beslenmesini yaptığını söyleyen Sonya Kuluman, “Sokak hayvanlarına istekle bakıyorum, onlar benzeri çocuklarımız kabil. Herkesten sokak hayvanlarına bindi bekliyorum. Hayvanların sıcaklığını, sevgisini hissetsinler istiyorum. Hayvanların aut abacı bakımları yapılıyor. Öz imkanlarımızla, belediyemizin destekleriyle başkalarının sayesinde hayvanların kısırlaştırmalarını yaptırıyoruz. Ben bu hayvanlara 2005 yılından beri bakıyorum. Onlar amacıyla şimdiye büyüklüğünde çabalıyorum.” dedi.

Çıkmaz hayvanlarının beslenmelerine aldıkları mamalar ile destek veren Sorgun Şefkat Eli Derneği Başkanı Pınar Ünal ise Sonya Kuluman’a teşekkür ederek “Soğuklarda bu canların beslenmesi ve korunması gerekiyor. Herkesin bu konuda duygulu olmasını istiyoruz. Tığ elden bu zooloji açgözlü ve susuz kalmasın onu istiyoruz. Tığ herkesin desteğini bu konuda bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Share: