Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 22 nahoş adliyede

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih soruşturma kapsamında gözaltına alınan 22 çirkin adliyeye sevk edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “güncel askeri duyurulmayan yapılanması” ile ilgili planlı soruşturma çerçevesinde şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Cesamet Hastanesinde afiyet kontrolünden geçirilen 22 çirkin adliyeye gönderme edildi.

Hakkında gözaltı kararı kâin benzeri zanlının yakalanmasına yönelik iş ise sürüyor.

FETÖ’nün sözde aktüel ve finansal yapılanmasının deşifresi için Eskişehir’in beraberinde Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’bile eş zamanlı düzenlenen operasyonda, amme kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla bağlanak kurdukları tayin edilen, aralarında duyurulmayan imam, muvazzaf binbaşı ve doktorun bile bulunduğu, çoğunluğu ihraç askeri personel 22 kuşkulu yakalanmıştı.

Bu kişilerin familya ve iş yerlerindeki aramalarda, 7 bin 670 ekü, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 lira girmek için kestirmece 500 bin lira değerinde mülk ve ziynet eşyası, bildirişim kurdukları operasyonel hatlar ile çok sayıda sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: