Erzincan’da 26 titrem un Suriye’ye gönderildi

Erzincan’da, İnsan Türe ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde hayırseverlerden gerçekleştirme edilen 26 titrem un gebe tır, Suriye’ye uğurlandı.

Erzincan İHH Matbuat Sözcüsü Halil İbrahim Akkoyunlu, topluluk binası önündeki gönderi töreninde, kentte 87. insani müzaheret tırını ihtiyaç sahiplerine gönderdiklerini söyledi.

Dünyanın birçok durumunda yaşanan butlan ve zulümlerin bitmeme ettiğini tamlayan Akkoyunlu, şöyle konuştu:

“Bu durumdan en haddinden fazla etkilenen seçkin zamanki kabilinden yaşlılar, kadınlar ve yazıksız çocuklardır. Bizlere sakıt bu adamlık dramının önüne geçemesek da tarafımızı belli ederek tıpkısı nebze bile olsa yaralarını eksiltmek için elimizden mevrut yardımları, din, kurgu ve ırk ayrımı gözetmeksizin gerekseme sahiplerine ve mazlum insanlara ulaştırmaktır. Bu bağlamda bağışçılarımızın desteği ile toplamaya çalıştığımız ve tahminî 212 bin kişinin faydalanacağı, İHH kendisine kurulup işletilen ücretsiz aldatmak dağıtılan keçe kamplarına bakım veren fırınlara harcanmak amacıyla 1 tır dolusu un desteğimizi hazırlamış bulunmaktayız.”

Akkoyunlu, yardım çalışmalarında maddi ve manevi destek veren Erzincan halkı ile emeği geçenlere teşekkürname etti.Share: