DATÜB Heyeti Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümüne katılacak

Bitlis’in Yabani Armut ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde kutlanacak olan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümüne Acun Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Umumi Başkanı Kassanov ile beraberindeki heyette katılacak.

DATÜB Umumi Başkanı Ziyatdin Kassanov, 23-26 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümü zımnında bulunacağı Yabani Armut da Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayacak.

DATÜB’den yapılan açıklamada, “Malazgirt Zaferi ile milletimizin tarihi yürüyüşü ve ilerleyişi hızlanmış, bin yıldır yurt toprağı olan, kıyamete kadar vatan toprağı kalacak Anadolu’nun kilidi açılmıştır. Bu zaferden sonra zulmün yerini adalet, düşmanlığın yerini kardeşlik, kinin yerini merbutiyet almıştır. Malazgirt ruhu bizleri birbirimize hasis ekti bağlayan çokça ruhlu tıpkısı deste olmuştur. Ahıskalı Türkler olarak, tığ üstelik Genel Başkanımız Ziyatdin Kassanov başkanlığında Malazgirt Zaferinin 951. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek bu mutlu yürüyüşte yerimizi alarak 25 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bekleyeceğiz” ifadelerine meydan verildi. – İSTANBUL

Share: