“Çamaşır Kafe”yle öğrencilere giysi ayıklama ve ibret emek imkanı

Mersin Ağacı’deki “Çamaşır Kafe”de darülfünun öğrencileri hem ders faaliyet hem üstelik ücretsiz çamaşır yıkama imkanı buluyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Yenişehir ve Tarsus ilçelerinde bulunan kafeler, hafta içi 08.00-17.00, cumartesi ise 09.00-17.00 saatlerinde hizmet veriyor.

Kıyafetlerini yıkama, kurutma ve ütüleme hizmetinden ücretsiz yararlanabilen öğrenciler, kafenin kütüphanelerinde da öğüt say olanağı buluyor.

Öğrencilere kafede türlü ikramlar üstelik yapılıyor.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Sosyal Hizmetler Dairesi Büro Müdürü Suzan Dönmezler, “Çamaşır Kafe” uygulamasının öğrencilerin bütçelerine oylumlu ölçüde ulama sağladığını belirterek, öğrencilerin haftada 3 kat sunulan hizmetten yararlanabildiğini bildirdi.

Mersin Ağacı Üniversitesi (MEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 4. derslik öğrencisi Ayşenur Kurtoğlu, “Ahenkli namına buraya arkadaşımla çamaşırlarımızı getiriyor ve yıkatıyoruz. Çamaşırımız yıkanırken bire bir zamanda öğüt çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

MEÜ Diş Hekimliği Fakültesi 4. derslik öğrencisi Berivan Dinler dahi verilen hizmetin öğrencilere maddesel anlamda mefret yardım sağladığını kaydetti.

Share: