Bisikletçiler Tlos Antik kentinde yarıştı

Muğla Valiliğinin himayesinde planlı ‘Balaban Tlos Çiftteker Kriteryumu’ 4 ülkeden 44 sporcunun katılımıyla Unesco Natürel ve Kültürel Acun Mirası arızi listesinde kayran düzlük Tlos Antik Kentinde yapıldı.

Seydikemer İlçesi’nin kısaca 15 kilometre güneydoğusundaki Yakaköy Mahallesinde, dünyaca adlı Saklıkent kanyonu ile Seydikemer ilçesi arasında, Eşen Vadisi’ne bilgili konumuyla, Akrolopolü, Tiyatrosu, Bazilikası, Kronos mabedi ve tarihi stadyumuyla öne çıkan Likya Bölgesi’nin önemli yerleşimlerinden olan Tlos Antik Kenti, Büyük Tlos Velespit Kriteryumu ile asırlar sonra bir spor müsabakasına karı sahipliği yaptı.

Gençler, Elitler ve Masterlar kategorilerinde 4 ülkeden 44 sporcunun pedal çevirdiği yarışlar bölgedeki vatandaşlarca içten izlendi

1.8 kilometrelik parkurda 8, 10 ve 14 devir namına yapılan Iri Tlos Çiftteker Kriteryumunda müthiş yarışan yarışmacılar, Antika Kentin gizemci havasında ve önemli doğasında pedallamaktan ve Tlos antik kentinde asırlar sonrasında yapılan tıpkı spor müsabakasında vadi almaktan etraf serencam adım bahtiyar olduklarını anlatım etti.

Dereceye girenlerin ödüllerini Muğla Cahillik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Seydikemer Belediye Başbuğ Yardımcıları Mustafa Türkan ve Ramazan Asıl verdi.

Yarışlarda gençler kategorisinde Karaman GSK’dan Talha Baran Baltalı birinci, İzmir Velo GSK’dan Veysel Tanrıverdi ikinci ve Antalya Konyaalti Belediyesi GSK’dan Muhammed Ulu Şişman üçüncü oldu.

Elitler kategorisinde Mugla Karya GSK’dan Nurettin Emre Oruç birinci, Muğla Karya GSK’dan Hazar Akkoyun ikinci ve Fethiye GSK’dan Yanardağ Atuk üçüncülüğü elde etti. Master kategorisinde ise Moskof İlya Romanov bir numara, Ferdi Sportmen Erkan Ünsür ikinci ve İzmir Karşıyaka Şehremaneti SGK’dan Yusuf Demiray üçüncü oldu. – MUĞLA

Share: