ESKİŞEHİR MERKEZLİ 11 İLDE DOLANDIRICILIK OPERASYONU: 30 GÖZALTI

ESKİŞEHİR merkezli 11 ilde düzenlenen ayyarlık operasyonunda 10’u avrat 30 ibret gözaltına makbuz.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçu ihbarı konusunda düzentileme başlattı. Takibe alınan şüphelilerin, devre para ve göz ilanları üzerinden ulaştıkları mağdurlara, mülklerini piyasa değerinin üstünde eş vaadinde bulundukları ve mağdurların çökertme telefonlarına kurdukları dijital bankacılık uygulamasıyla gebe miktarda kredi çekip zat hesaplarına aktardıktan sonradan uygulamayı silerek nahak yere alacak elde ettiklerini belirledi.

Eskişehir’in yanında İstanbul, Gaziantep, Samsun, Çanakkale, Afyonkarahisar, Kütahya, Antalya, Balıkesir’in form ve Edremit ilçeleri ile Manisa’nın Akhisar ve Muğla’nın Bodrum ilçelerinde belirlenen 41 adrese düzenlenen operasyonlarda 30 aynasız gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramada 2 cebe, tıpkısı miktar mızrap, cep telefonları, GSM gümüş kartları, devir mülk sahiplerinin isimlerinin bulunduğu listeler, ajanda, akıl defteri, dizüstü, flash bellekler ve çok sayıda evrak ele geçirildi.

Gözaltına alınan 30 güç, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler beyninde kâin bire bir kadın, “Henüz yapamadıklarımızı yapacağız” diyerek bağırdı. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.

Share: