Belediye vasıtasıyla yaptırıldı, 700 bin lira sağlık sağlayacak

Sivas’ın Gemerek ilçesinde şehremaneti aracılığıyla yaptırılan GES sebebiyle belediyenin kasasına mahiye 700 bin lira bir servet girecek.

Gemerek Belediyesi yaşıt aynı projeye imza attı. Yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmak talip uray Gündüz Enerji Santrali projesi üzere kolları sıvadı. Çalışmalara başlanılan proje tamamlandığında tahminî 2 bin hanenin ruh ihtiyacını karşılayabilecek. Bu çerçevede anne atma programı düzenlendi. Programa Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin ve bazen kaza protokol üyeleri katıldı. Burada konuşan Başkan Kılıçdağı, GES’in 600-700 bin lira ortada belediyeye ayrımsız dirimsel sağlayacağını söyledi.

“Yaklaşık 1 megawatt gücünde”

GES’in kısaca 1 megavat gücünde olacağını belirten Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, ” Şuanda projenin gerçekleştirildiği alan ilçemizin yeryüzü haddinden fazla zaman düz bölgesidir. Sabahleyin 07.00’dan akşam 19.00’a büyüklüğünde kesintisiz tarih alıyor. Enerjide dışarıya bağımlı olduğumuz için ülkemizin ve ilçemizin yenilenebilir enerji kaynaklarını faaliyete geçirmek zorundayız. Bu projeyi faaliyete geçirebilmek amacıyla haddinden fazla iri mücadeleler verdik. Kestirmece 1 megawatt gücünde olan Gemerek Belediyesi Gündüz Enerjisi bugünün şartlarında 600-700 bin lira beyninde belediyemize dirimlik sağlayacaktır” dedi.

Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin ise “Burada arz cesim laf Dünya’nın kıt kaynaklarını verimli şekilde kullanılması ve taşıl yakıtların çevremize ve doğaya verdiği zararın azaltılması başlığı altından debi edersek buna eş kaynakların kullanımını artarak yaygınlaşması hem ilçemiz hem de dünyamız için çokça henüz faydalı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” şeklinde konuştu. – SİVAS

Share: