Balkanlar ve Rumeli, Lüleburgaz’da Buluştu

Lüleburgaz Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez Lüleburgaz Kent Ormanı’nda planlı 6. Balkan Rumeli Trakya Buluşması, faziletli katılımla gerçekleştirildi. DJ Samet Kurtuluş ve Türk asıllı artist Esil Duran’ın fon aldığı buluşmaya katılanlar, unutulmaz tıpkı dönüş geçirdi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin BAL-GÖÇ Trakya Derneği hisse senedi birliğiyle 2 yıllık pandemi arasının ardından bu sene 6’ncısı düzenlediği Balkan Rumeli Trakya Buluşması, vatandaşlardan sakil rabıta gördü. Lüleburgaz Kent Ormanı’nda ilk defa düzenlenen ve festival havasında geçen buluşmaya, Türkiye ve Bulgaristan’dan haddinden fazla sayıda güç katıldı.

Buluşmada Balkan coğrafyasının yüzü sıcak yüzü DJ Samet Halas’un çaldığı parçalarla alana gelenler keyifli koridor geçirdi. DJ Samet’in peşi sıra ise sahneye Bulgaristan’dan gelen halk oyunları ekipleri bundan sonra.

Günün böylecene ise sahneye sâdır Türk asıllı sanatkâr Esil Duran, Bulgarca ve Türkçe seslendirdiği şarkılarla katılımcılara unutulmaz tıpkısı çevrim yaşattı.

Buluşmanın gerçekleştirildiği konser alanında çokça sayıda pres sergilik açarak katılımcılara bakım verdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı kavuşma üzere Lüleburgaz Belediyesi’ne ilgilendiren otobüslerle bölüm boyunca ücretsiz seferler düzenlendi.

Share: