BALIKESİR – Uluslararası Vuslat Platformu’nun “Ufuktaki Kullanılmamış Türkiye” programı başladı

Uluslararası Vuslat Platformu’nca planlı “Ufuktaki Eskimemiş Türkiye: 2053’e Makul Türkiye’nin Mühim Adımları” antetli konferanslar dizisi, Balıkesir’in Edremit ilçesinde başladı.

Büyükşehir Belediyesinin ocak sahipliğinde ilçedeki otelde kombinasyon edilen programda geçmiş yerine Kur’an-ı Koçak tilaveti yapıldı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, açım töreninde yaptığı konuşmada, ilin bir nice konuda aksiyon gösterdiğini söyledi.

Vali Şıldak, “Ne kadar muhteşem ve esaslı bire bir geçmişiniz varsa gücünüzü fakat oradan alırsınız yani fen, ayrıntı, zeki, karın, düşünüm rastgele ant bildirme temel ve yer esas olandır. Alay ile bir yere kadar götürürsünüz. Düşünüm olmadan üretim olmaz. Muhakkak kim fikir gelişigüzel şeyin temelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

YANLIŞSIZ Parti Ekip Başkanvekili Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu de Türkiye’da az zamanda bir nice işin başarıldığını dile getirdi.

Türkiye’nin daha üstelik güçleneceğini belirten Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“100 yıl önce namevcut edilmek, tarihten silinmek istenen ayrımsız milletin, devletin, coğrafyanın, vatanın esasen küllerinden yükseldiği ve bütün âdemiyet amacıyla imge olduğu tıpkı noktaya geldik. Bu, dümdüz olmadı. Bu, büyük tıpkısı proses. Sevr ile namevcut edilmek maksut bire bir kavim, benzeri çap, zaman elhamdülillah Türk Devletleri Teşkilatını kurarak, onlara önderlik ederek, İslam dünyasının bu konudaki liderliğini katıksız olarak üstlenerek ve hep buradaki halkların gözlerini, kulaklarını buraya yönelttiği bir aşamaya geldi. Bu, bittabi akıntı etti? Cumhuriyet’in ilanıyla ortaya konulan ve istikbali tam bağımsız milletvekili Türkiye kendisine ifade edilen o perspektifin ete kemiğe bürünerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’la nazik tıpkı temiz güven inşasıyla gerçekleştiğine tanık olmanın esaslı bahtiyarlığı içindeyiz.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, herkesin bugünden geleceğe hazırlıklı olması gerektiğini dile getirdi.

Proaktifliğin önemine belen eden Yılmayan, “Sürdürülebilir bire bir acun amacıyla hepimizin sorumluluğu haddinden fazla şişman. Sürdürülebilirliğin iletişimini gür korumanın yollarını araştırmalıyız. İşbirliği ve dayanışma ekosistemi oluşturmalıyız.” dedi.

Arsıulusal Vuslat Platformu ve Bakım Yurdu Başkanı Hamza Cebeci üstelik 1000 almanak tarihin ve milletin önünü açacak, ihtiyaçlarına karşılık verecek tıpkısı medeniyetin mensupları olduklarını anlatarak, “Onun üzere baştan biz çağ sahnesinde yerimizi aldığımız ant bu coğrafyalar bizimle bu arada olacak. Bundan dahi tek şüpheniz olmasın.” ifadelerini kullandı.

Açılış töreni, Veladet Üniversitesi Akademisyen Prof. Dr. Bahir Ülke Arıboğan’ın “Türkiye’nin Bahir Şeş Zenginliklerinin Keşfi ve Ciddi İleri Teknolojilerin Geliştirilmesi” başlıklı sunumuyla bitmeme etti.

Programa Radyo ve Monitör Art Kurulu Başkanı Ebubekir Delimsirek, DÜRÜST Fırka Genel Başkan Yardımcısı Sarih Uygur, Balıkesir Mebus Pakize Mutlu Aydemir, Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Dürüst, Türk Denizcilik ve Toptan Stratejiler Merkezi Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, Armelsan Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Ilahî Karakaş, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Inanma Müdürü Hasan Onar ile davetliler katıldı.

Konferanslar dizisi, 6 Teşrinisani Alışveriş günü kapanış töreniyle sona erecek.

Share: