Araplar demincek da Boğaz’da yalı alıyor

Sonuç tıpkısı yılda İstanbul Boğazı’ndaki yalıların yüzdelik 3’ü el değiştirdi. Milyonlarca dolara satılan yalıların yer nazik alıcısı birlikte ensesi kalın Araplar. Öte yandan Araplar ve Azerilerin boğaz manzaralı kat ve villalara da talebinin arttığı belirtiliyor.

Cumhuriyet’cilt Şehriban Kıraç’ın haberine göre, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, “Kıyı piyasası çokça hususi bir meydan. Haddinden Fazla etkili değildir. Sahil fiyatları 20-30 milyon dolar olduğu amacıyla bunu evet bir Arap ensesi kalın evet bile Türk zengin alıyor” dedi.

Benzeri yurt sitesine 27 Temmuz tarihinde verilen ve Rumelihisarı’nda satılık olan tarihi yalının fiyatı 1 milyar 650 milyon TL. Sitede İstanbul’da Argıt dışındaki yerlerin çoğunda de yüzlerce satılık deniz boyu ilanı bulunuyor.

EVA Emlak Değerleme Yöneticisi Serkan Bal, İstanbul Boğazı’nda düzlük kayran sahil sayısının tahminî yüzdelik 2-3’ü kadarının serencam aynı yıl içerisinde halk değiştirdiğini söyledi. Bu umum değişimlere sülale vefatı sonrası miras durumu ve gizliliği korunarak gerçekleşmiş satışların karışma olmadığını vurgulayan Bal, “Satışa çıkarılan emlak piyasa değerlerine yakın ve gerçekçi tıpkı rakam aralığında ise ayrıntılı sürmeden satışlar gerçekleşiyor” diye niteleyerek konuştu.

Şu anda İstanbul’un Avrupa ve Küçük Asya yakasında aktif olarak 50’ye andıran bahir yalısının satılık olduğunu vurgulayan Bal, 2021 Haziran-Temmuz dönemi ile bu yılın aynı dönemi karşılaştırıldığında TL bazında sahil fiyatlarında yüzdelik 100’ün üzerinde ayar artışı olduğunu aktardı.

Araplar akın etti Uzungöl’de yer kalmadı

 

Araplar Vodafone’un arz balaban hissedarı oldu

 

Yurt satışında almaç deneyiminin önemi arttı

 

Share: