Afyonkarahisar’da Arnica 8. Frig Ultra Maratonu sona erdi

Afyonkarahisar’ın eş sahipliğinde yapılan Arnica 8. Frig Ultra Maratonu tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hars ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Uran Odası ile Türkiye Atletizm Federasyonu desteğiyle gerçekleştirilen organizasyonun bergüzar töreni Afyonkarahisar Kalesi’nde yapıldı.

6K Frig Race parkurunu kadınlarda Mahmur Çiçeği Çevik bir numara, Şermin Köroğlu ikinci, Aslı Bahar üçüncü sırada bitirdi. Rical kategorisinde ise Başkomutan Bektaş birinci, Alican Aktürk ikinci, Uğraş Cılız ise üçüncü oldu.

11K Frig Trail parkurunun kadınlar kategorisinde bir numara Cevriye Akkurt, ikinci Rumeysa Kayıkçı, üçüncü Bahir Demiral oldu. Rical kategorisinde bir numara sırayı Fatih Karcı, ikinci sırayı İsmail Uzuner ve üçüncü sırayı Ramazan Pardı elde etti.

22K Frig Short Trail parkurunun kadınlar kategorisinde birinci sırayı Natalia Gyurten, ikinci sırayı Tulin Okyay ve üçüncü sırayı Natalia Blagonrava aldı. Rical kategorisinde Tuncay Saraç bir numara, Buğrahan Cemil Beyinli ikinci, Mustafa Açacak bile üçüncü tam yarışı bitirdi.

44K Frig Medium Trail parkurunun kadınlarda Svetlana Kavgacı kazandı. Bu kategoride ikinci Gözde Işıklı, üçüncü Eylem Güzel oldu. Erkeklerde ise İrem Birey Ayaz bir numara, Özgür Özdoğan ikinci, Letifşah Bozkurt üçüncü tam yarışı tamamladı.

66K Frig Ultra Maratonunu kadınlarda Burcu Suzan kazandı. İkinci Ana Deniz Felek, üçüncü ise Deniz Çiçek oldu. Erkeklerde ise Oğuzhan Emre Singer bir numara, Mustafa Es ikinci, Özgür Bayrak üçüncü tam yarışı tamamladı.

Kale yarışında birlikte kadınlarda Natalia Gyurten bir numara, Hatice Köse ikinci ve Tülin Okyay üçüncü oldu. Erkeklerde ise İrem Fert Ayas birinci, Egemenlik Salih Karakuzu ikinci ve Mustafa Anahtar üçüncü tamamladı.

Vali Yardımcısı Nurullah Kayaç, AA muhabirine, yarışmalarda keyifler anlar yaşadıklarını söyledi.

Dün Ayazini köyünde 850 sporcunun katılımıyla Frig Ultra Martonunun yapıldığını hatırlatan Kayaç, “Zaman de 100’ün üstünde sporcunun katılımıyla şehir içerisinde Valilik önünde başlayıp kalede tamamlanan koşun var. Etkinliğe katılan sporculara teşekkür ederim.” dedi.Share: