Cenaze aracından maden çıkması hakkında Ekrem İmamoğlu’nun meni ettiği şirketten açıklama: Bilcümle irsal ve dalavere İBB’ye ilişik

Adana Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaşım çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Park Yeri alanında, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişik cenaze uzlaştırıcı durduruldu.

ARAÇTA 144 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Polis araçta yaptığı aramada 120 kilo normal, 24 kilogram 550 gramda cicozlamak amacıyla toplamda 144 kilogram 550 gram esrar ele geçirdi. Olayla ilgili adına 1 cenaze uzlaştırıcı sürücüsü, 2 birlikte Diyarbakır’dahi kalkışmak üzere 3 zanlı gözaltına aldı.

İBB: DIL VASAT TURİZM’E AİT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adana’bile şehirlerarası cenaze aktarım aracında maden bulunduğu iddiası ile izah yaptı. Açıklamada, “İBB, cenazelerini memleketlerine uzatmak isteyen İstanbullulara ücretsiz nakil hizmeti sunuyor. Şehirlerarası transfer üzere 2018 yılında ihale yapılmıştır. Araç, Platform Turizm Nakliyat Şirketine aittir. Uzlaştırıcı kullanan B.S. ve E.E. adlı şoförler bile tıpkı şirketin çalışanıdır. Rastgele iki çalışan de Mart 2017’dahi işe girmişlerdir” denildi.

İMAMOĞLU’NDAN TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepkisini dile getirdi. İmamoğlu, “Yıpranmamış ayrımsız matlup operasyonu, kullanılmamış aynı değer katli kampanyasıyla daha alın karşıyayız. Bu kampanyalar hangi İBB’yi kirletebilir, hangi bile bizi yıldırır. Bire Bir taşeron şirketin uhdesinde etkin 2 şoförün karıştığı sav edilen suçla ait denet kurulumuzca anket başlattı.” dedi.

ÂLEM TURİZM: BIRLIK ATIF VE İDARE İBB SORUMLULUĞUNDA

Dünya Turizm yoluyla aynı matbuat açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere kayran verildi: “Habere konu olan 34 DMM 776 plakalı şirketimize ait olan açar ve bu ara bulucu kullanan şoförler şartname ve sözleşmemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hile, denetleme ve kontrolündedir. Kiralık kendisine hizmet verdiğimiz araçların ve şoförlerin defa saatlerinin planlanması, birlik irsal ve idaresi ile GPS verilerinin takibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yapılmaktadır. Laf yargıya derk etmiş olup, tarafımızca de proses yakından strateji edilmektedir. Şirketimizin kanuni türe ve menfaatleri doğrultusunda bizler de kanuncu mercilere gecikmeksizin mukteza başvurularımızı yapıp, proses üzerine altın kamuoyunu bilgilendireceğimizi saygılarımızla bilgilerinize sunarız.”

Share: