Afyon haberleri… TOKİ’nin Afyon’a yapacağı konutlar sanal üs gözlüğüyle tanıtıldı

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, ‘İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa’ kampanyası amacıyla oluşturulan tanıtım tırı, Afyonkarahisar’bile vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar, mevhum hakikat gözlüğü ile evleri gezerek yetkililerden vukuf aldı.

Toplu Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yoluyla geçekleştirilecek sosyal hane, yer ve gelişim yeri projesinin tanıtımı amacıyla hazırlanan tır, Afyonkarahisar’a geldi. Tırı görüşme eden vatandaşlar, yapılacak evleri sanal nesep gözlüğü ile gezerek düşün sahibi oldu. Başvuruda kâin ve bulunmayı düşünen vatandaşlar zül ettikleri konulara ilişkin yetkililerden vukuf aldı. Sanal cins gözlüğü ile evleri gezen vatandaşlar, projenin güzel ve bereketli olduğunu, beklentilerini karşıladığını belirtti.

TOKİ Proje Koordinatörü Hüseyin Ayhan yaptığı açıklamada, ‘İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa’ kampanyasının Ege ve Akdeniz bölgelerinin koordinasyonunu sağladıklarını söyledi. Tanıtım tırının Afyonkarahisar’dahi olduğunu anlatım fail Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleriyle Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ, Cumhuriyet tarihinin arz nazik toplumsal bölük projesini hayata geçirdi. Şartları taşıyan bütün vatandaşlarımız genel ağ üzerinden müracaat yapabilirler” dedi. Öte yandan tırın Afyonkarahisar’dan bilahare Yardımcı, arkası sıra birlikte Manisa ve İzmir’de olacağı kaydedildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: