Adıyamanspor Ligden istifa kararı aldı

Bölgesel Amatör Lig’da mücadele fail Adıyamanspor Pakt Başkanı Recep Esmer, takıma destek çıkılmadığı gerekçesiyle ligden istifa kararı aldıklarını duyurdu.

Kulübün resmi sosyal iletişim araçları hesabından izah fail Adıyamanspor Pakt Başkanı Recep Kişmiri, kendilerine destek sözü veren yetkililerin bu sözünde durmadığını kaydederek, kamuoyuna açıklamada bulundu.

Recep Kara yaptığı açıklamada, “Bünyemizde mevcut ve transferleri yapılan futbolcularımızın bu sezon için mecmu alacaklarının yüzdelik 70 kabilinden büyük tıpkı bölünü şahsım ve gayretlerim ile hesaplarını yatırıldı. Şampiyonluğun yeryüzü şişman adaylarından olacak tıpkısı takım kuruldu. Kulübümüzün konaklama durumunu Adıyaman Perre Aplikasyon Otelinde sevap karşılığında gerçekleştirilmektedir. Kulübümüzün dikiz giderleri gine şahsım yoluyla karşılanmaktadır. Kulübümüzün muvasala giderleri üstelik gene şahsım eliyle karşılanmaktadır. İlimizin mülkü ve dalavere amirleri bindi noktasında mülakat edilerek efsane kulübümüze destek çağrısı yapılmış, bindi sözleri almamıza karşın kulübünüze bölüm ve bindi olunmamıştır.

Takdir edersiniz ki BAL Ligi’nde ki takımlarının yekpare destekleri belediyeler aracılığıyla karşılanmaktadır. Kahta ilçemizde Şehremini ve Ilçebay Bey’in destekleri ile sonuç tıpkısı haftada takımın bünye ve nakit sorunu aceleten halloldu.

Yaşanan süreçle ait serencam noktada tarafım Adıyaman Spor Kulübü Başkanı olarak çıktı maddesel namına daha aşkın masraf yapamayacağını ve bu işi elan fazla yürütemeyeceğimi üzülerek izhar etmek isterim. Bu yüzden yönetim kurulu yerine çok sevdiğimiz kulübümüzü ligden çekip, kapatma kararı aldığımı üzülerek, kahrol adına ifham etmek istiyorum. Son namına söylence Adıyamanspor’umuzu gönül vermiş sonsuz yanımızda olan bizi bekâr bırakmayan mecmu taraftarlarımızın affına sığınarak helallik diliyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: